2009. november 25.

Feedly + Google Reader = saját magazin



Híreket falok. Hírfalóknak tökéletes segédeszköz egy RSS olvasó. Pontosítok, majdnem tökéletes. Jó pár alkalmazást kipróbáltam. A Google Reader már majdnem jó volt. Már csak azért is, mert belekerült számos közösségi eszközök. A Feedly addon adta meg a koronát a Google Reader webes applikációra, mivel magazint konvertált az RSS-eimből. A poént a végére hagytam!


Feedly a barátságos RSS

A Feedly egy FireFox és mától hivatalosan Google Chrome alá  is készült beépülő kiegészítő, mely a Google Reader RSS olvasót használja parazitaként. Ráépül, szimbiózisban élnek együtt. Mindent használ, amit a Reader tud, sorrendbe állítja a híreket, figyelembe veszi, hogy mi érdekel elsősorban, segít megosztani az érdekes anyagokat (Google Reader Shared Items, Twitter, Facebook, Gmail, stb...), vagy akár beágyazva játssza le a videó tartalmakat. Emellett többféle módon segít a megjelenítésben. Elkészít egy folyamatosan átalakuló magazin oldalt, listába rendez, csak képnézetet ad a fotó centrikus hírfolyamokhoz. Sőt, képeket tesz be oda, ahol nincs a forrásban, csak azért, hogy szebb legyen a frissen kapott hírlap.


Chrome alatt is megy

Az igazi finomság, hogy kiteszi a témával kapcsolatos éppen aktuális twitter bejegyzéseket a hírek mellé, figyelembe veszi a címkéket (tag) és ennek megfelelően ad ajánlásokat, illetve sokkal szebben teszi ki az általunk követett Google Reader rajongók megosztásait, figyelembe véve olvasási szokásainkat (pl. akkor kerülnek fókuszba "mások anyagai", ha már fogytán vannak "saját híreink"). Egyébként mutatja azt is, hogy twitter alatt hányan kattintották le az adott hírt.


A képnézegetők imádni fogják

FireFox esetén az URL sorban megjelenik egy kis "+" jel minden olyan weboldal esetén, mely RSS hírcsatornával rendelkezik. Könnyen hozzáadhatjuk a Feedly segítségével a Google Reader megnyitása nélkül az adott új RSS-t, és nagyon könnyen csoportosíthatjuk, címkézhetjük azt. A Feedly lehetőséget ad arra, hogy az adott címkéhez más-más nézetet rendeljünk hozzá.


Komment támogatás


Látványos a már említett képnézegetés, vagy érdekes RSS-en át követni egy fórumot, vagy egy twitter alert csatornát (pl. RSS segítségével figyeled, hogy egy adott szó felkerül-e a twitter-re). FireFox alatt további plusz a böngésző jobb alsó szélén lévő úszó banner, mely segít megosztani az éppen megtekintett weboldal tartalmát az ismert közösségi hálók felé, vagy segít felvenni az adott oldalt a Feedly-be. A feed olvasásakor használd a jobb egérgombot, még a Google Translate is be van építve, mellyel akár beágyazva lefordíthatod az idegennyelvű szövegeket. Mikor felbontást váltunk, 1024 pixel felett a menük jobb- és baloldalra rendeződnek, egyébként a felső menübe kerül a főbb vezérlők nagy része.


Beágyazott videó tartalom lejátszás

Google Chrome alatt még nem hivatalos a Feedly használata. Egyrészt a Chrome 4.x Dev (fejlesztői) változatát kell telepíteni, és egy csak tesztelőknek javasolják a használatát. Néha érzek kisebb lassulást rajta, és az URL gomb, valamint a jobb szélen a kis úszó banner sincsen meg, de élvezetes használni ott is.


Könnyen áttekinthetőek és rendezhetőek az RSS források

Feedly telepítése FireFox alá
Egyszerűen beírod a böngészősorba, hogy feedly.com, és mint bármilyen addon-t, feltelepíted a FF alá, majd újraindítod. A használatához egyetlen egy Google account (hozzáférés) szükséges, azaz kell egy Gmail cím. Ezzel belépsz, és használod a Feedly-t anélkül, hogy valaha is látnád a Google Reader-t. Természetesen a használatához szükséged lesz arra, hogy hozzáadd kedvenc weboldalaid RSS-eit. A Feedly az URL sor előtti zöld ikonnal indítható.


Feedly telepítése Chrome alá
Szintén a feedly.com weboldal a kiindulási pont. Jelenleg azt javasolják, hogy menj a http://blog.feedly.com/feedly-chrome-access/ weboldalra, és telepítsd az operációs rendszerednek megfelelő fejlesztői Chrome 4.0 Dev verziót (Windows | Mac | Linux 32-bit | Linux 64-bit). Az újraindítása után telepítsd az addon-t innen: http://update.feedly.com/release/feedly.crx, majd kattints az URL sor melletti zöld Feedly ikonra.


Ráadás! - saját hírújság addon nélkül Feedly segítségével

A Feedly nem csak beépülő szoftverként működik (itt egy példaoldal: http://www.mikiane.com). Az "Embed" funkció segítségével beágyazhatjuk egy saját weboldalba RSS csatornáink bármelyikét. Így készíthetünk egy saját weblapot, rajta azokkal a hírekkel, melyek csak minket érdekelnek. Bármilyen böngészőből meghívható a beágyazott saját hírtartalom. Természetesen ebben az esetben az adott kategóriában lévő RSS hírforrásaink publikussá válnak, mely utólag visszavonható bármikor. Így néz ki az, amit 2 perc alatt ágyaztam be a régi weboldalamba: (sancho.hu/tech.htm)



Akár mobil nézetben is átfuthatjuk a kedvenceinket anélkül, hogy szenvednénk a Google Reader mobil változatával. Ráadásul a Twitter kommenteket is látjuk. Arra is alkalmas, hogy másoknak így tálaljuk megosztott és általunk kedvelt híreinket. Hogyan készül el a weblaphoz a "Embed" kód? A jobb felső sarokban az "Embed" gomb akkor jelenik meg, ha lekattintunk a Feedly-ben egy kategóriát, azaz egy címkét. Mindössze iframe-ként kell beszúrnunk egy weblapba a kapott linket. A szolgáltatás első alkalommal lassan készíti el az oldalt, utána már gyorsabb lesz a következő látogatók számára.


Az a pirossal jelölt izé az "Embed" gomb



Mivel ez már tényleg webfejlesztés témakör, javaslom, látogass el az alábbi lépésről-lépésre oldalra, és hajtsd végre az utasításokat: http://blog.feedly.com/widgets/ A kapott oldalon egyszerre jelennek meg az adott kategória elemei, és saját megosztásaink, beágyazva a kommentekkel. Így működik az "Embed":


Összemossa az adott kategóriát a megosztó aktuális kedvenceivel.

A fenti post megírásakor történt meg velem az alábbi számomra kellemes esemény. :o) Várom tehát a skin-ezési lehetőséget. Ámen!


2009. november 24.

Akár hat oszlopos ikonsor Windows Mobile 6.5 alá

Elcseszett egy méhkaptár az, amit a Programok menü alá művelt a Microsoft a Windows Mobile 6.5-ben. Még a WVGA felbontású gépeken is elég béna a sok nagy egymástól eltolt, három oszlopba rendezett ikonhalmaz, nehezen áttekinthetőek. Ezen sokat javít az a trükk, amivel négy, öt vagy akár hat oszlopot varázsolhatunk a képernyőnkre a három helyett. Az alábbi programok telepítése után indítsd újra a vasat.


A témához kapcsolódó Xda-Developers topik, ahol megtalálható a 3 oszlopra visszaállító szoftver is:

Új GPS navigációs oldal régi ismerőssel - navigyurci.hu

Ha érdekel a navigációs és kütyüs téma, mentsd el a navigyurci.hu linket! Gyurci kiterjesztette régi blogját, miután elhagyta a gyorsbolt színeit, és úgy döntött, még több hírt ír főleg GPS navigációs témakörben, mint valaha. Bár ahogy nézem, lesz itt Android, országjáró, Windows témakör is a jövőben. A közvetlen, faék egyszerűséggel megfogalmazott írásait sokan kedvelik, én is rendszeresen olvastam korábban is postjait a neten szerteszét. Gyurci kinőtte Magát, brand lett, az új oldala pedig a Wordpress motornak és a pár év tapasztalatnak köszönhetően baba. A hangvétel ahogy nézem, megmarad, sőt még szabadabb lesz, hiszen tényleg forgalmazófüggetlen írásokról van szó. Akinek tetszik, sürgősen hívja meg a lap készítőjét a "donát" gombbal egy sörre! Hajrá Gyurci! :o)


      2009. november 23.

      ASUS Eee PC Multi-Touch videó



      Az érintőkéeprnyős Eee PC netbook masinákra fejlesztett TouchSuite működését bemutató gyártói videót láthatjuk az alábbiakban. A közepe felé lesz kétujjas kifordított bundakesztyű a masinál. Kéne. Aztán meg egy mikroszálas törlőkendő is.



      Felhívom a figyelmet arra, hogy az ASUS egy komplett felhasználói élményt és az ezt biztosító szoftvert csomagot ad. Amíg majdnem elterjed, megjelenik a Google Chrome OS, és fejleszteniük sem kell, lehet rátenni a vasra ASUS logóval. Bevallom, én sem használok több cuccot még talán asztali PC-n sem otthon, mint amit mindkét megoldás nyújtani igyekszik. Nekem elég is lenne, ezért figyeltem fel rá. Neked melyik tetszene? ASUS TouchSuite egy meglévő operációs rendszeren, vagy a Google Chrome OS?

      2009. november 19.

      TMC információk az Útvonalterv térképén




      Ma kaptam egy linkajánlást a tmc.lap.hu oldalamra, miszerint bekerült az utvonalterv.hu térképébe a forgalmi információs csatorna, azaz a TMC jele is. A projektről tudtam, de nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan elkészítik az integrációt. Az Útvonalterv térképeit a Topolisz készíti a Nav N Go tulajdonában lévő Tom-Map térképei segítségével, a forgalmi információs jeleket pedig a TrafficNav szolgáltatja.



      A térkép felső részében megtalálható "Extra info" menü alatt jelenik meg a bal menüben többek között a TMC bekapcsolhatósága is. De előhívható még akár az UTV féle közlekedési kamerák koordinátája is. Így igazán hasznos lehet egy belvárosi út elindítása előtt, ha ránézünk a térképre a valósidejű webes közlekedési adatokra. Nem biztos, hogy mindenki tudja, de a BKV menetrend és egyes Volán menetrend is felvitelre került, így a gyalogos tömegközlekedésre is kereshetünk a térképen.

      2009. november 17.

      Magellan for iPhone - Srácok! Ez egy iGO!

      Az amerikai piac egyik nagy GPS szállítója a legendás Magellan. Megérezték a jövő szelét, és kiadták navigációs szoftverüket az Apple iPhone telefonjára. Azonban ha jól megnézzük, ez egy Nav N Go által fejlesztett iGO, amit Magellan színvilágra brand-eltek. A hasonlóságot nem hivatalos forrásból sikerült megerősíttetnem. ;o) A két gyártó között régóta szoros a kapcsolat, hiszen megjelentek már PNA modellek iGO szoftverrel. A Magellan for iPhone egy újabb kitörési lehetőség mindkét vállalat számára a gazdasági és világ és válságból. Hajrá fiúk!



      A másik nagy újdonság a hardveres támogatás. A TomTom-hoz hasonlóan a Magellan is kiad egy bölcsőt, melybe egy beépített GPS-vevő is került. Így megoldották az iPhone gyártó által mesterségesen lassított GPS-adatfolyam problémát. Ráadásul a bölcső az iPod Touch modelleket is támogatja. Arról nem szól a fáma, hogy ez a bölcső támogatja-e az iGO My Way for iPhone szoftvert is, és azt sem tudom, hogy rendelhető-e EU változat belőle. További információk hamarosan!


      2009. november 16.

      Techember Klub - csatlakozz!

      Elindítottam egy Facebook csoportot, mely kifejezetten azoknak szól, akik a technika világa iránt érdeklődnek. Bárki bedobhat tech hírt, szabadon kommentezhető a téma. Beszúrhatod saját hírtalálataidat vagy blogbejegyzéseidet is.

      • Sok-sok elektront tartalmazó eszköz van a kezében rendszeresen. Mi az?
      • Techember...
      Téma: GPS, PDA, iPhone, mobile, netbook, notebook, Nokia, Apple, HTC, Samsung, Windows, Symbian, Android, Linux, Garmin, TomTom, iGO...

      A warez tilos!

      Csatlakozz a Techember Klubhoz! Várlak!

      2009. november 13.

      A legjobbak: Nokia, RIM, Apple, HTC, Samsung

      Az okostelefon piac jelenlegi toplistáját láthatjuk az alábbi képen. A tavalyi és az idei év harmadik negyedéves eladási adatait vetették össze. Amint azt sejtettem, a Nokia az első, az Apple az iPhone szériával a harmadik, és szépen jön fel a HTC is a PDA telefonjaival.


      Nem mobilpiac, hanem az okosabb készülékek piaca, nem csak USA eladás, hanem az egész világ figyelembe lett véve a Gartner grafikonjában. A HTC nem ugrott meg a gyártó eladása jelentősen a Windows Mobile 6.5 megjelenésével, így nem véletlen a kacsingatása az Android felé. Az iPhone sikere egyértelmű. A Nokiába mindenki belecsípett kicsit. Aki esetleg nem tudná, a RIM gyártja a BlackBerry modelleket, melyek az utóbbi időszakban Európában is egyre népszerűbbek. A Samsung szegénykém csak szeretne a mobil piacból az okostelefon piacba átkacsingatni. Érdekes, hogy az egyéb gyártók piaca jelentősen csökkent. Kíváncsi leszek, mekkorát ugranak a gyártók a karácsonyi őrületben. Már ha a válság hatására lesz őrület. A listáról eszembe jutott volt főszerkesztőm mondata: "Az első ötről lehet írni, a többiről tilos!"

      2009. november 12.

      Miért nem iPhone? Miért Windows Mobile?

      Állandóan megkérdezik, a szifon tulajok kicsit gúnyosan megnyomva egy "hehét" a kérdés végén.Végül is teljesen tök mindegy lenne, milyen PDA szerű kütyüt veszek magamnak, ki kéne hajítani a francba, és mással foglalkozni. Aztán persze mégsem. Rájöttem. Nem a Windows Mobile tetszik nekem; sőt attól herótom van. A HTC tetszik. Igen, a xaros vacak HTC, amire a volt főnököm csak fikázott, most meg Steve Ballmer ott áll a gyár termékbemutatóján a PDA gyártó óriás vezetője mellett.



      Nem tudom, nem kéne azért annyira fikázni azt, ami nem tömegtermék, csak azért, mert van jobb. Ráadásul a HTC még csak nem is a PDA-k Suzukija, hanem mondjuk az Opelje. Az Apple iPhone 'stenkirálycsászár vas, készülék, elgondolás, életstílus, menő, stb... Meglépte Steve Jobs azt, amire képtelen volt Bill Gates operációs rendszerére épülő bármely modell, és átlépte a Nokia nagyszerűségét is az okostelefon piacon úgy, hogy egyszerű maradt, cserébe többet ad a felhasználónak élményben. Nem vitatom. Imádni lehet, tetszik, kellemes.



      Mégis. Megszoktam A Klasszikus PDA-kat. Első modell egy HP iPAQ H3970 volt, és elolvadtam, mikor megláttam rajta egy Media Player ablakot, benne egy videóval. Sőt, teljesen elájultam, hogy IrDA kapcsolaton keresztül GPRS modemezni tudtam, láttam vele a netet. Aztán jött a PDAMániás múlt, és számos kütyü átment a kezemen. Megakadt a Mio A701-en az életem egy időre, majd mikor már elegem lett belőle, és a HTC bejelentette az addig legjobb QWERTY-es modelljét, a felhajtható kijelzős TyTN II-t, más néven Kaiser modellt, jött a Kánaán. Aztán persze nem volt elég, mert megjelent az iPhone. Azonban QWERTY nélkül. Ha lenne billentyűs iPhone, azt használnék. Nincsen. A HTC azonban odaadta, most Touch Pro2-nek hívják a kedvencemet. A HD2 sem rossz, de az sem QWERTY.



      Hogy nem zavar a WinMo hülyesége? Miért? Ki a bánatot zavar az mp3 minősége? Senkit! :o)

      De azért mondom, várom azt, hogy legyen egy billentyűs szifon!

      2009. november 11.

      Google Latitude nyomkövetés - hasznos vagy veszélyes?

      A Google Maps segítségével útvonal elszámolást készíthetünk, követhetjük családtagjainkat vagy automatikusan értesíthetjük ismerősünket, ha közelébe kerültünk. Parázzunk, vagy használjuk a Google Latitude helyelőzmény és helyfigyelő funkcióit?



      A Google Latitude megjelenésével egy időben a Google Maps mobil változatában megjelent az a funkció, mely segítségével megoszthatjuk pozíciónkat barátainkkal, de még a weboldalunkra is kitehetünk egy widget-et, melyen látható pozíciónk. Ráadásul a Google Maps még GPS-t sem kell használjon, elegendő a GSM pozicionálás ahhoz, hogy saccperkábé belőjük, merre tartózkodunk. Ekkor azonnal sikítottak páran, hogy A Google Tudja Merre Megyünk, És Ki Tudja Mit Kezd Személyes Adatainkkal. A felhasználási feltételek elfogadásával valóban gyűjtött a gyártó adatokat, de anonim tette, tökre nem érdekli, hogy Kiss János mit művel. Az érdekli, hogyan készíthet még jobb térképet, és ehhez gyűjtött adatokat. Azt, hogy a nevünkhöz, azaz Google felhasználói fiókunkhoz kötve kerüljenek rögzítésre a koordinátáink, külön be kell kapcsolni a most megjelent Google Helyelőzmények menüben. A Google History funkció elindítását követően megjelennek azok a koordináták egy általunk listázható, és térképen követhető oldalon. A pontok idősűrűsége nem azonos egy Garmin GPS által rögzített tracklog-gal. A GSM pozicionálás esetén például nem gyakoribb a pozíciónk Google felé küldése, mint 20-60 perc.



      Pár fontos dolog azzal kapcsolatban, hogy ki látja rögzített pozíciólistánkat:
      • Az előzmények nem lesznek láthatók nyilvánosan és a Google Koordináták-ismerősök számára.
      • Bármikor törölheted a hely összes előzményét vagy annak egy részét.
      • A szolgáltatás letiltásával nem távolítja el a tárolt előzményeket. Ezek törléséhez az Előzmények kezelése részhez kell bemenned.
      A lista tökéletesen alkalmas arra, hogy megnézzük, adott időpontban vagy időintervallumban merre jártunk. A pontokat KML-be elmentve utólag feldolgozhatjuk, akár útvonalat is tervezhetünk rá, mely egyben az útvonal elszámolást is segíti. A Google térképén az időpontok egymás után lejátszhatóak, így látható az elnagyolt mozgásunk, amennyiben hosszabb távoz jártunk be az adott időszakban.



      Tovább fokozhatjuk az élvezetet, ha bekapcsoljuk a Google Helyfigyelő szolgáltatást. A Google Alert funkció értesítheti a megadott személyeket arról, ha egy adott pont közelébe érkezel:
      • Te vagy barátod szokatlan helyen vagytok a megszokott helyek, az otthon és a munkahely kiszűrését követően.
      • Te vagy az barátod egy megszokott helyen vagytok, de az időpont szokatlan.
      Igen, a Google figyeli, és statisztikai adatok alapján rájön egy idő után, hogy melyek az általad rendszeresen látogatott helyek az adott időszakban. Így például ha van egy barátod a munkahelyen, akivel megosztjátok a pozícióitokat egymással, és a helyfigyelő is engedélyezett egymás felé, nem kaptok e-mail és/vagy SMS-t, ha melózni mentetek. De megy az alert, ha azonos helyre mentek szórakozni, vagy ha mindketten melóztok szombaton, de nem szoktatok hétvégén bemenni.

      Hajrá, tessék kipróbálni! :o) Használatához szükséged lesz egy Google account-ra és javaslom, hogy állítsd át a Google menüit magyar nyelvűre. Szerintem nem veszélyes, de azért vigyázz személyes adataidra!

      2009. november 8.

      Saját fotók a HTC HD2-ről, és egy 43 perces videó

      Ez nem egy iPhone másolat, hanem "A PDA"! Bár tény, hogy tulajdonságaiban erősen hajaz az említett modellre, az Apple hívők nem fognak elkárhozni, azonban aki eddig olyan PDA-t keresett, mely igazán erős és nagy, de mégis vékony és könnyen kezelhető, kacérkodhat a HTC HD2-vel. Készítettem pár fotót a vasról, amit most közzé teszek. A végén egy videót is találsz, amit nem én vettem fel, de mindent megmutat a vasról majd háromnegyed órában. Aztán egy pro és kontra részt is odaböktem még, hátha valaki kíváncsi a véleményemre.


      Valószínűtlenül nagy kijelző vékony kávával.



      Az objektív kiáll, villanó van.



      Gombok, melyek vannak is meg nincsenek is.



      A 800x480 pixel pont ekkora méretben szép.



      A fényképezés képességei átlagosan jók. Magától fókuszál.



      Casio kalkulátor, Nokia N97, HTC Touch Pro2, HTC HD2, iPhone 3G.



      A HD2 elég vékony.



      Az iPhone látszólag vékonyabb, de íves a háta, emiatt csalóka a látszat.



      Mindkét modell kapacitív kijelzős, azaz csak ujjal kezelhető, ceruzával nem.



      Egymásnak estek.



      I Love HD2.



      A HTC Sense (Manila 2.5) felület tartogat pár újdonságot.



      Az Opera Mobile is támogatja a multitouch (kétujjas) nagyítást.



      Elektronikus iránytű van a gépben, tényleg mutatja álló helyzetben is, merre kell menni.



      Éppen esett.



      Véleményem a HTC HD2 PDA-ról
      Ami tetszett:
      • Óriás méret kecses házban.
      • Sokat fejdlődött a Sense (Manila 2.5) a korábbi modellekben lévő Manila 2.1-hez képest.
      • Kapacitív kijelző, mellyel tényleg csak ujjal kell/lehet kezelni.
      • Nagyon jó multimédiás képességek, végre egy igazán erős új generációs HTC modell!
      • Nem igazán szükséges plusz program a használatához.
      Ami necces:
      • A WinMo 6.5 tökéletlenségei egy iPhone OS-sel szemben nem küszöbölhetőek ki teljesen a HTC Sense segítségével sem. Lehet, hogy nagyobb sikert ér el a közvéleményben a HTC, ha Android kerül a gépre. Ekkor azonban lehet, hogy nekem nem tetszene annyira.
      • A kapacitív kijelző miatt pár nagyon kicsi WinMo menü nehezen kezelhető, de szerencsére ezekből kevés van.
      • Nem saját tapasztalat, de azt olvastam más tesztekben, hogy az akkumulátor lehetne erősebb is.
      • Nem jár hozzá alapban autós tartó és védőfólia.
      Kellene? Dugnám a zsebembe! :)


      Gyártói weboldal: HTC.com

      HTC HD2 Video Playback Demo


      Még hogy a HTC masinák nem alkalmasak filmnézésre! Az alábbi felvételben látható pár példa, hogyan működik a HTC HD2 videólejátszása. A PDA hatalmas és szép kijelzővel rendelkezik, igaz nem OLED, mint a Samsung Omnia II esetében. Talán ez az egyetlen "hiányosság", amit fel lehet róni a készülék multimédiás képességeinek. Illik, hogy jól nyomja a videót, hiszen - nem győzöm ismételni bejegyzéseimben - a HD2-ben egy 1 GHz-es processzor fő meg.


      A fenti felvétel az alábbi külföldiül írt winmo.nl tesztből származik, melynek Google-magyar verzióját itt olvashatod:
      Persze, nem mondom, hogy a HTC-jé fut a leggyorsabban. Az alábbi videóban egy Acer neoTouch fut versenyt. A tesztben a Mátrix c. film trailerjét futtatják ahogy a csövön kifér (olyan gyorsan játssza le a PDA a filmet, ahogy tudja). A bechnmark eredmény így is jóval 200% felett van, de nem a HD2 nyer. Mivel nem akad a videó, így teljesen tökmindegy, mennyivel van a másik szintén 200% felett. Elárulom, 34%-al gyorsabb az Acer. Azonban nincsen rajta HTC Sense felület, és a kijelző is kisebb. :o)


      Gyártói weboldal: HTC.com

      2009. november 6.

      Kezemben egy HTC HD2

       

      Mindössze 5 percre járt a nálam "A PDA". Nagyon tuti! Tényleg csak ujjal kezelhető, ceruzával és körömmel már nem. A HTC HD2 kijelzoje nagyon nagy, a gép vékony, nem nehéz, a sebessége pedig fantasztikus! A ROM verziót ismerem, a HTC Touch Pro2-mön már ez van, ezen a gépen kezelve még jobb! Ja, nagyon finom a multitouch, megy a képnézegetésnél, és az Opera Mobile alatt is. Készítettem saját fotókat jobb minőségben is, összevetve más készülékekkel, a napokban felteszem a blogomba.

      Rusinak (www.mobilport.hu) köszönöm a lehetőséget! A www.speedshop.hu eladta az első adagot a vasból.
      --
      Sent from my HTC

      Csodálatos fotók a HTC HD2-ről

      Durván szép fotók a Windows Mobile alapú PDA-k iPhone-járól, a HTC HD2 modellről. Még nem ismered a cuccot? Ha azt mondom, hogy 1 GHz sebességű processzor van benne, nagyon könnyen, csak ujjal kezelhető a sokat tudó élménydús felülete, és akkor elmondtam róla  a lényeget, amit egy 1.0 user érzékel ezekből a vasakból.