2010. január 29.
Techember.hu rendrakás
2010. január 28.
Dual Boot megoldás HTC-re! Android vagy Windows Mobile?
Válassz, mit akarsz futtatni a készülékeden! Legyen most éppen Android? Vagy kell azonnal kell vissza a Windows Mobile? Semmi probléma! az alábbi videó megmutatja, hogy ez már kényelmesen megoldott PDA-ra is, konkrétan egy HTC Touch Pro2-n, de akár máson is.
A megoldás az Xda-Developers fórumán található itt, ha már beszerezted a megfelelő Android változatod:
Az Android verziókat nem leled meg egy helyen, keress rá a HTC modelledre a http://forum.xda-developers.com oldalon!
Labels:
Google Android
|
HTC
|
videó
|
Windows Mobile
2010. január 27.
Apple iPad - ezennel meghalt az eBook és a Tablet PC
Tudtam, hogy nem szabad megnéznem egyetlen Apple reklámvideót sem! Sőt, kifejezetten nem kell, hogy érdekeljen a ma esti Steve Jobs bejelentés. Erre csak nem bírtam magammal, és ránéztem arra, mit mutattak ma be. Az Apple iPad jobban megreformálja az internet használatát, mint az okostelefon piacot az iPhone! Gyilkos egy készülék!
Az Amazon/Kindle becsukhatja kapuit/lapjait, ne is folytassa, nincsen más alternatíva a fizetős tartalom további fejlődéséhez, és a magazin piac túlélésére, mint az Apple iPad modell kezdve a designtól a felhasználói élményen át az üzleti modellig! Fel lehet kötni a nadrágot az egész médiapiacnak!
Kellett 5 perc ebből a videóból, és megvettem. Nincsen zúgó nagy számítógép, vagy ölben forró laptop, meg kis képernyővel szenvedés az okosmobilon. A palatáblát és a könyvet régen kitalálták már. Az iPhone élményt kiklopfolták egy kicsit nagyobbra, és lám, ettől lesz hangos a piac, és fog szárnyalni az Apple részvény. No meg újabb lendület az elektronikus médiának, minden konkurens mától tudhatja, hogy tuti ez az út, nem lehet kételkedni, tessék koppintani, és talán túléljük. Az Apple biztosan!
Mit lehet ezzel csinálni? Mindet! Net, web, zene, film, könyv, játék, térkép, naptár, e-mail, kényelem, vásárlás, evriting, evribadi, ecet...
Szóval, szerintem az iPad nagyobb dobás, mint az iPhone volt. Most ennyi, mert magamhoz kell még térnem. :o)
Az Amazon/Kindle becsukhatja kapuit/lapjait, ne is folytassa, nincsen más alternatíva a fizetős tartalom további fejlődéséhez, és a magazin piac túlélésére, mint az Apple iPad modell kezdve a designtól a felhasználói élményen át az üzleti modellig! Fel lehet kötni a nadrágot az egész médiapiacnak!
Mit lehet ezzel csinálni? Mindet! Net, web, zene, film, könyv, játék, térkép, naptár, e-mail, kényelem, vásárlás, evriting, evribadi, ecet...
Szóval, szerintem az iPad nagyobb dobás, mint az iPhone volt. Most ennyi, mert magamhoz kell még térnem. :o)
Kezemben a Google Nexus One okostelefon
Bár a bejegyzés végére tettem egy "teszt" tag-t, nem klasszikus tesztet írok, hanem véleményt arról, miért érdekes és miért és kinek nem érdekes a cucc megjelenése. Ebből a Google telefonból nem fognak tömegeket eladni, a gyártónak nem ez a célja. Korábbi véleményem erősítette meg a cég képviselője, hogy ez egy technikai demó, gyerekek, így kell Android alapú telefont készíteni, így kell elérni mobilon az internetet, így kell alkalmazásokat fejleszteni a Droid Marketbe, ilyen egy ingyenes lehetőségek tárházát kínáló kézikütyü, így lehet elérni már meglévő ingyenes Google alkalmazásokat. Azaz ez a modell önmagában nem konkurense az iPhone-nak, a szifon júzerek nem fognak váltani, nem nekik szól a cucc. Azoknak a felhasználóknak és gyártóknak szól, akik többet szeretnének, mint egy sima telefon, stabilabbat akarnak, mint egy Symbian vagy Windows Mobile, és szeretnének hasonló felhasználói élményeket kapni, mint egy iPhone tulaj.
A készülék nem kerül forgalomba hazánkban egyik operátornál sem. Elképzelhető, hogy Angliából, vagy más országokból behoznak belőle géesem boltos kutyásferik, azonban a Google nem tervezi a modell honosítását. Mondom, a Google nem akar készülékforgalmazóvá válni. A gyártó egy mintát gyártott le, rajta az Android 2.1 operációs rendszerrel. Ez a változat visszaköszönhet sok más gyártótól, legyen az a Samsung, a Motorola vagy a HTC. A vas minősége legalább ilyen kell legyen, ha az adott forgalmazó élményt akar adni. Az iPhone-hoz képest nem fekete és nem fehér, hanem matt szürke a készülékház. Lehet megcimmogni, azonban sokkal praktikusabb, nem látszik rajta a kétnapos ujjlenyomat tömeg. Alapban nem ismeri a multitouch üzemmódot, a Google letiltatta, ami hack-elhető, ügyes kezek megoldották, és már alkalmazásokat is kihoztak a kétujjas kezelésre. Miért nem engedte a Google ezt? Egyszerű: ennek a készüléknek a kezeléséhez nem két, hanem egy kéz kell, lehet hüvelykujjal lazánk irányítani.
Csilivili?
A vakulj paraszt effektek benne vannak a szoftverfelületbe. Példa rá a Google Maps Streetview, melyben a készülék forgatásával mozog az utcakép 3D szerűen annak függvényében, hogy jobbra, balra vagy fel, le mozgatjuk csuklónkat. Hasonló álomeffekt a Picasa fotóalbum nézegetése, ahol ha megdöntjük a készüléket, akkor a kis-képek megdőlnek, mintha egy vízfelületen úsznának a kijelző mögött és a tenyerünk között. Az alkalmazások ikonjait ha feltoljuk ujjal, felgördülnek hátra, mintha egy redőnyt tolnánk be. Ezek élmények, melyek elfeledtetik velünk, hogy egy gép van a kezünkben. Továbbá egy ügyes demó arra, hogy nna, ilyen egy fájlkezelés, vagy nézegetési élmény, nem csak a szifon tudja, és lehet kicsit másként is, nem kell rá hasonlítani.
Azonban rohadtul nem ez a lényeg! Az a lényeg, hogy a kis készülékgyártók foghatják magukat, kiadhatnak egy ingyenes és folyamatosan fejlődő operációsrendszerrel szerelt telefont olyan funkcionalitással, amit csak el mernek képzelni. Az sem baj, ha nem tudnak semmit elképzelni, majd a júzer letölti az élményeit a Droid áruházból akár ingyen. A fejlesztőknek nem kell szenvedni a Microsoft féle Windows Phone Marketplace eszméletlen nehéznek tűnő fejlesztési kritériumaival. Nem kell megsarcoltatni magukat Steve Jobs-szal az Apple iTunes-ban, sem elviselni az almagyár önkényuralmát, ha rájön a gyártó, hogy neki nem nyerő az adott alkalmazás, függetlenül attól, hogy a felhasználók szeretnék használni, és törvénybe sem ütközne. Szóval ha akarod, fejlesztesz rá, ha akarod, semmit nem teszel vele, a felhasználó szeretni fogja.
Nagy-tesó
A Google-nek roppant jó. Azok a felhasználók vannak többségben, akik nem paráznak használni a róluk személyes profilt felállító nagy-testvér alkotásait, nem aggódnak, ha személyes leveleiket, PDA fájljaikat rekognizálva feldolgozva, kattintásaikat elemezve nyújt szolgáltatásokat nekik a keresőóriás. Valljuk be, kényelmesek a cuccaik kezdve a kereséstől, a levelezésen át, a fényképkezelésig és -feldolgozásig, a videómegosztásig, a bloggolásig, a skálázható tárhelykezelésig, a térképig, a dokumentumszerkesztésig, stb... szóval minden, ami kell egy usernek. A Chrome is szerethető. Erre jön itt ez a telefon, amin át minden, ami mobilon értelmesen használható, és ugyancsak jön az "ez kell" érzés. Már csak azért is, mert ha nem tetszene a vas, holnap kijön egy másik gyártó egy új modellel, ami jobban kézre áll.
Apple
Az Apple nem vesztes ebben a történetben. Az iPhone modell más irányból jön. Azt mondja, hogy gyere, itt a cucc, és élvezd az életet, és rajta keresztül mindent megadok neked, amire szükséged van. Amire nagyon szükséged van, azért pénzt is kérek. Nesze, itt egy telefon, majd veszel hozzá notit, azon is alma lesz, és veszel hozzá új op.rendszert majd, de itt vannak a zenék, azokat is megveheted, a zenékhez vehetsz extra tartalmat, stb... A Google másik irányból jön, a netet másik irányból fedi le. Azt mondja, hogy gyere, netezz, én segítek ingyen, cserébe figyellek, adok releváns tartalmakat, némi hirdetést, a saját dolgaidat ingyen elhelyezheted nálam. Ha nagyon sok dolgot akarsz, üzleteljünk, menni fog. Mobilon akarsz elérni, mert ez a jövő? Tessék, válassz, a gyártók az ingyenes felületemet szeretni fogják, biztos a nagy része a szolgáltatásoknak ingyenes lesz, fizetős cuccokat is adnak majd biztos neked. Szóval az Apple teljes készülékparkot ad megoldásként, a Google pedig teljes tartalomparkot.
A vesztes I. - Nokia
A Nokia meg néz a szőnyeg szélén, aztán nem tudja, mi a hóhért kezdjen a helyzettel, és várhatóan ha nem lép, elveszti az elsőségét. A bevásárolt Symbiannal, és nem tud vele mit kezdeni, a mai igényekre nem tud válaszolni rendesen vele. Próbálkozik a saját Linux klónjával, de minek ebbe pénzt ölni, ha itt a free Android? A gyártó már bizonyos szinten a Nokia Maps alkalmazást is ingyen adja, rájött, hogy ebben a szegmensben ez nem üzlet többé.
A vesztes II. - Microsoft
A Microsoft lehet a másik vesztes, aki ha nem alakít nagyon-nagyot a Windows Phone 7-tel, vagy jóra gyártja el, de elpuskázza, mert nem lesznek kompatibilisek a régi alkalmazások, vagy mert továbbra is nehéz lesz rá alkalmazást Marketplace-szelni, akkor szivacs, a legnagyobb WinMo alapú PDA gyártó, a HTC egy pillanat alatt csak Android alapú cuccot kezd el gyártani az okostelefon szegmenseb, és az alacsonyabb kategóriába is valami opensource cuccot. ... és itt jön a kulcsszó, az open, azaz nyitott személetmód. A Google pedig erre feküdt rá de nagyon, és okosabban, mint egy sima Linux disztribúció. Mindenkiből Droidot csinál... :o)
Ha most állnék készülékvásárlás előtt, erősen új generációs Androidra gyúrnék! :)
Update:
A mobilszolgáltató
Kis híján kihagytam egy fontos piaci szereplőt, ez pedig a mobilszolgáltató. Neki is jó dolog az Android. Miért? Jelenleg a legjobb mobilos internet felhasználók az iPhone tulajok. Hiába nem az Apple volt az első a szegmensben, mely alkalmas volt 3G-re, mi több HSDPA átvitelre, a tenyérgépek és okostelefonok közül a szifon késztette elsőként igazán netezésre a júzert. Az Android is ilyen, erre késztet minket, felhasználókat. Ráadásul nem kell tejelnie a mobilszolgáltatónak az Apple felé, többféle modellt is kínálhat, szabadon brand-elheti saját szoftvereivel, nem beszélve a könnyebb frissíthetőségről.
Aztán meg ne kérdezze valaki, hogy okéoké, de miért jó ez a Google-nek? Ha elterjed az Android platform, neki lesz a legjobb, és az Apple komoly ellenfele lesz a telefonos szegmensben, pedig nem is hardvert gyárt, csak ingyen kínál ezt azt... :o)
Labels:
Google Android
|
Google Phone
|
HTC Nexus One
|
teszt
2010. január 17.
Az okostelefon, mint HSDPA WLAN router (net megosztása több eszközzel)
Az újabb és okosabb mobil készülékek már támogatják az úgynevezett thetering módot. Ebben az üzemmódban USB vagy Bluetooth porton át meg tudjuk osztani a 3G illetve HSDPA internetet számítógépünkkel. Egyes modellek, mint például a HTC Touch Pro2 vagy a HD2 is, WLAN routerként is működnek. Azonban egyszerre egy számítógép csatlakozhat csak hozzá.
Hogyan osztható meg több géppel is a thetering WLAN elérés?
Sikerült összehoznom azt, hogy a PDA WLAN portjáról jövõ HSDPA netet az otthoni Netgear Wi-Fi router simán átvegye, és broadcast-olja kifelé minden számítógépnek. Sõt, ennél többet is sikerült.
A PDA a 192.168.0.1 címet kell, hogy megkapja a Wi-Fi Router programjától, és csak egyszer kellett vele megértetnem, hogy a WEP titkostást alkalmazza a router-emre. Beállítottam a Netgear router-t fix IP címre, megkapta a 192.168.0.99 címet, és kikapcsoltam benne a DHCP-t. Természetesen azt is beállítottam a router-nek, hogy ismerje a PDA-m Mac Address-szét, növelve a titkosítást A Netgear router érzékeli a PDA-mat, ha aktiválom rajta a Wi-Fi Router üzemmódot.
Mi van akkor, ha nem megy a PDA-ról a net megosztása, és nem Ethernet kábelen jön a net?
Az otthoni asztali számítógépemre egy Vodafone USB "pogácsáról" jön a mobil internet. Ennek megfelelően a Netgear router felé ezt is meg kell osztani. Nálam a Netgear router és a PC sima UTP kábellel van összekötve. A PC szintén a 192.168.0.1 IP címet kapja meg. A VMCLite (Vodafone által létrehozott csatlakozás) meg van osztva, így a PC adja a netet.
Ha nem megy a PC, akkor is tudok Wi-Fi netet létrehozni más gépnek, pl. notinak. Azaz ha nem megy az asztali számítógép, a PDA-n megosztom a Wi-Fi Router szoftverrel a netet, a Netgear router pedig tovább osztja akár több notebook felé is. Ha az asztali számítógépet kapcsolom be elsőnek, akkor az fogja szétosztani a netet Wi-Fi porton át a Netgear router segítségével. Értelem szerűen, ha már fut a PDA-n át megosztott mobil net, semmi gond nincsen, ha az asztali gépet is elindítom, mert a Netgear már "megkapta" a 192.168.0.1 IP címet átjárónak a PDA-ról WLAN-n át. Ha a PDA lekapcsol, akkor a Netgear észreveszi, hogy a PC felől "jön" a 192.168.0.1 IP cím, és átvált a Vodafone féle mobil internetre.
Az egész fenti műveletsor felesleges, ha van UTP kábeles internet elérésed, amit meg lehet osztani WLAN router segítségével. A fenti megoldás nem erről az esetről szó. A fentieket még 2008-ban hoztam össze (a volt PDAMánia fórumban, ami ma Technet fórum), azonban most lapátoltam be a blogomba, mert éppen újra össze kellett hoznom magamnak a bekötést, és a rosseb sem emlékezett már rá, hogy is volt. Pedig egyszerű. :-)
Hogyan osztható meg több géppel is a thetering WLAN elérés?
Sikerült összehoznom azt, hogy a PDA WLAN portjáról jövõ HSDPA netet az otthoni Netgear Wi-Fi router simán átvegye, és broadcast-olja kifelé minden számítógépnek. Sõt, ennél többet is sikerült.
A PDA a 192.168.0.1 címet kell, hogy megkapja a Wi-Fi Router programjától, és csak egyszer kellett vele megértetnem, hogy a WEP titkostást alkalmazza a router-emre. Beállítottam a Netgear router-t fix IP címre, megkapta a 192.168.0.99 címet, és kikapcsoltam benne a DHCP-t. Természetesen azt is beállítottam a router-nek, hogy ismerje a PDA-m Mac Address-szét, növelve a titkosítást A Netgear router érzékeli a PDA-mat, ha aktiválom rajta a Wi-Fi Router üzemmódot.
Mi van akkor, ha nem megy a PDA-ról a net megosztása, és nem Ethernet kábelen jön a net?
Az otthoni asztali számítógépemre egy Vodafone USB "pogácsáról" jön a mobil internet. Ennek megfelelően a Netgear router felé ezt is meg kell osztani. Nálam a Netgear router és a PC sima UTP kábellel van összekötve. A PC szintén a 192.168.0.1 IP címet kapja meg. A VMCLite (Vodafone által létrehozott csatlakozás) meg van osztva, így a PC adja a netet.
Ha nem megy a PC, akkor is tudok Wi-Fi netet létrehozni más gépnek, pl. notinak. Azaz ha nem megy az asztali számítógép, a PDA-n megosztom a Wi-Fi Router szoftverrel a netet, a Netgear router pedig tovább osztja akár több notebook felé is. Ha az asztali számítógépet kapcsolom be elsőnek, akkor az fogja szétosztani a netet Wi-Fi porton át a Netgear router segítségével. Értelem szerűen, ha már fut a PDA-n át megosztott mobil net, semmi gond nincsen, ha az asztali gépet is elindítom, mert a Netgear már "megkapta" a 192.168.0.1 IP címet átjárónak a PDA-ról WLAN-n át. Ha a PDA lekapcsol, akkor a Netgear észreveszi, hogy a PC felől "jön" a 192.168.0.1 IP cím, és átvált a Vodafone féle mobil internetre.
Az egész fenti műveletsor felesleges, ha van UTP kábeles internet elérésed, amit meg lehet osztani WLAN router segítségével. A fenti megoldás nem erről az esetről szó. A fentieket még 2008-ban hoztam össze (a volt PDAMánia fórumban, ami ma Technet fórum), azonban most lapátoltam be a blogomba, mert éppen újra össze kellett hoznom magamnak a bekötést, és a rosseb sem emlékezett már rá, hogy is volt. Pedig egyszerű. :-)
Labels:
net
|
PDA
|
Windows Mobile
2010. január 11.
Lesz hazai T-Mobile MDA Vario V (aka HTC Touch Pro2)
A magyar T-Mobile szolgáltató is forgalomba hozza kedvenc PDA telefonom, a HTC Touch Pro2 modellt. A T-Mobile MDA Vario V árazása 24 hónapos hűségnyilatkozattal 24.950,- Ft-tól kezdődik, és bekerült az akciós árlistába is.
A készülék még ki nem töltött adatlapja már felkerült a szolgáltató weboldalára:
A készülék még ki nem töltött adatlapja már felkerült a szolgáltató weboldalára:
NDrive navi az Android Marketen TopMap térképpel
Az NDrive hazai képviselete küldött egy sajtóközleményt, melyben jelezték, megjelent az Android változat, ráadásul a Marketből letölthető változatban. A térkép is az iGO-ból és a Garmin NaviGuide térképekből ismert részletes TopMap Magyarország változat ráadásul. Végre, teljes a magyar nyelvi támogatás, és a telepítése az Andoidos webbolt miatt nagyon egyszerű.
Az NDrive szoftver az alábbi Android verziókat támogatja: 1.5, 1.6 és 2.0. Értelemszerűen szinte mindennel fut, mint pl. Motorola Droid, T-Mobile G1, HTC Magic, Hero és Dream, valamint a Samsung i7500 modellek. A Kelet-Eurpóa térképes ára 60 EUR, a Nyugat-Európa 70 EUR, csak a TopMap Magyarország 45 EUR. Kaptam képeket is, és sikerült beszerezni pár valódi, izgalmas képernyőfotót. Tessék szemezgetni belőle! Az alábbi fotókon a hazai térképes változat vásárlásának folyamata látható. Easy!
Hivatalos NDrive linkek:
Labels:
Google Android
|
GPS
|
NDrive
|
térkép
2010. január 7.
Hivatalos Google Nexus One videók és képek
A Google közzé tette hivatalos weboldalain is a HTC gyártotta Nexus One minden féle adatát. Sőt, saját videó csatornát indított a YouTube-on, valamint flash alapú 3D demókat is készített a leendő felhasználók és érdeklődők örömére.
Itt az egyik videó:
Az Android alapú telefon kernel is elérhető már:
Az alábbi pár oldalon egy vagon Android operációs rendszer képernyőmentést láthatunk:
- http://www.flickr.com/photos/androidandme/page28/
- http://www.flickr.com/photos/androidandme/page29/
- http://www.flickr.com/photos/androidandme/page30/
- http://www.flickr.com/photos/androidandme/page31/
- http://www.flickr.com/photos/androidandme/page32/
- http://www.flickr.com/photos/androidandme/page33/
- http://www.flickr.com/photos/androidandme/page34/
- http://www.flickr.com/photos/androidandme/page35/
A linkeket köszönöm @fandroidhu kollégának! : )
Labels:
Google Android
|
HTC Nexus One
|
videó
2010. január 6.
Megjelent a Windows Mobile 7
A CES-en bejelentésre került, itt van és kész a Windows Mobile 7 mobil operációs rendszer. Steve Ballmerék elsőként az LG-vel dobják piacra az új változatot. Biztos azért, mert a HTC vezére inkább a tegnapi Google féle Android alapú Nexus One bemutatójára ment. A bejelentés persze ismét csak relatív, maga a vas nem kapható még a boltokban, azonban tuti, hogy 2010-ben a boltokba kerül az első széria. Kíváncsi leszek, mikor jelenik meg az Xda-Developers fórumain tömegesen, használható változatban a WinMo 7. Ja, bocs, nem WinMo, hanem Windows Phone újabban a neve. Meglátjuk, mennyire jön majd be az új op.rendszer változat! Túl sokat nem várok az LG készülékétől. Bejelentésekor nem volt ott Steve, és egy rahedli más LG cucc mellett említette meg a cégvezető a prezentációja során.
Labels:
Microsoft
|
PDA
|
Windows Mobile
2010. január 5.
HTC Nexus One és Google Android előadás Live
Mikor a bejegyzést írtam, akkor ment/megy éppen élőben a Google Android előadása. Úgy 12:30 körül egyszer csak megjelenik benne a HTC vezére. Aztán ő veszi szokás szerint a kezébe és mutatja fel a vasat, ahogy szerényen szokta. Nem sokat beszél, jelképes a megjelenése. Azonban miután Microsoft-tól Steve Ballmer borult vele össze egy előadáson, most meg a Google-lel együtt debütál a HTC Nexus One kapcsán, érdekes. A megjelenés nem véletlen, hiszen a HTC ezerrel beletolta magát az Android fejlesztésének kezdetén a projektekbe, és ki is adott pár Android modellt. Azt se felejtsük el, hogy a legnagyobb PDA gyártóról van szó.
Itt a videó, csak angol tudással élvezhető, mert inkább beszélnek:
Kérdezte @gaborcsikos, mit szólok a Google Nexus One megjelenéséhez. Hát ezt! ;-)
Itt a videó, csak angol tudással élvezhető, mert inkább beszélnek:
Kérdezte @gaborcsikos, mit szólok a Google Nexus One megjelenéséhez. Hát ezt! ;-)
A Google Nexus One szerintem nem más, mint egy technikai demó a Google-től, hogy miket lát a mobiltelefóniában. Nem a vas a lényeg, nem az iPhone gyilok, nem a vas eladása, hanem az útkeresés, vagy inkáb útmutatás a mobil weben/webnek. A hazai “útkeresőkkel” szemben azonban a Google gyakorlati, használható megvalósításokat ad kézbe. Szó szerint kézbe. Pl. a Google Föld a kézben izgalmas lesz, ha jobban megy, mint bármilyen eddigi 3D map megoldás okostelefonra. De ez csak egy szeletke. A napokban biztos elcsámcsogunk rajta.Te mit gondolsz a cuccról?
Labels:
Google Android
|
HTC
|
HTC Nexus One
|
PDA
|
videó
Felkavar: Asus Eee PC Seashell 1008P Karim Rashid Collection Hot Pink
Elég zúzós ez a pink ház a sonkás kötözéssel. :-) De akár málnáscsokinak is beillik.--Sent form Gmail
- Posted using Mobypicture.com
- Posted using Mobypicture.com
Feliratkozás:
Bejegyzések
(
Atom
)