2000. július 17.

APSLive analóg I/O

Végre van rendes analóg ki/bemenet az APSLive kártyához! Hogy mi is az az APSLive, arról itt olvashatsz!

  • Ami új az APSLive v1.5 driver-hez képest

Az analóg bemenetek élnek végre, de nem egyszerre. Egy új kis alkalmazás indul el a gép indításakor a tray icon-ok közé. Ez a Rec Control (az AC'97 áramkör bemenetére egy kis segédlet), melyen kiválasztható, hogy az APS mixer-en megjelenő analóg bemenet melyik legyen a Live! fizikai bemenetei közül. Eddig a Line és Mic bemeneteket teszteltem. Tapasztalatom szerint a Rec Control-on az Input Gain potmétert elég lehúzni nullára. A kis segédprogramról van egy leírás ac97live.rtf néven, melyet a célkönyvtárba rak az install. Beállítási lehetőségeiről ott ír bővebben.

Az APS mixer-en az A1 és az A2 analóg bemeneteken jelenik meg a sztereó analóg bemenet jobb és bal oldala külön külön. Tehát érdemes jobbra-balra kihúzni a parametriákat, és egybelinkelni a hangerő potikat. Persze, ha nem mono eszközök mennek be a Line vagy Mic két oldalán. A mono eszköz felhasználók örülhetnek az A1 és A2 külön mono bemeneteknek, mert külön effektezhető így a jobb és bal analóg bemenet! Állat! :) Természetesen ha felvenni szeretnél az analóg bemenetről, akkor lehet külön A1 vagy A2 vagy A1+A2 a Rec Mode (Master potméter felett balra).

A kimenetek közül a zöld jack az analóg Out1+2 nevezettel ellátott. Végre elég jó nagy jelszinttel szólal meg a korábbihoz képest. Amennyiben szeretnénk használni még a fekete jack kimenetet is, akkor a legjobb, ha pl. az aux buszon effekt helyett az egyik helyre az Out7+8 kimenetet (a régebbi kisebb jelszinttel) kiválasztjuk (itt nem felejti el a mixer mentést, a master-re kiválasztva viszont továbbra is igen). Ez például arra jó, hogy egy külső sztereó effektre kiküldjük az adott hangot, és aux effektként visszakössük az analóg Line bemenetre.

Másik felhasználási lehetőség egy külön monitorozási lehetőség, bár ekkor ugye megeszünk mindenhol egy aux csatornát. Mivel van egy analóg bemenetünk élőben, ezért ha például 2 db Live! van a gépben, akkor S/PDIF kábellel összekötve az APSLive-t az SB Live!-val, és az APS kimenetét hallgatva az SB Live! is használható effektprocesszorként külön. Tehát így az egyik aux-ra kiválasztjuk a DOut1-t, és a Live! digitális bemenetén fogadjuk a kikevert APS aux hangot, melyet megeffektezünk (direkt hang 0%, míg effekt hang 100% legyen, hogy tisztán effektgép csak most a Live!), és a Live! digitális kimenetét rádugjuk az APS D1 bemenetére. Így elérhető a Live! effektjei közül akár a Vocal Morpher, vagy a Ring Modulator is, és a Freq Shifter is (nem a Pitch Shifter-re gondolok!), melyek nincsenek az APS-sen meg. A perverzek így elhasználhatják insert effektre az APS-sen a reverb vagy delay effekteket, és berakhatnak így reverb-t és delayt-t külön a Live!-on át is. Persze arra figyelni kell, hogy azért nem egy stúdió, de nagyot ugrott a lehetőség a Live! kártyás zenéléssel!

Tehát nem kell még egy Live! ha nem akarja a pénztárca engedni, vagy ha már megvan, akkor van két SoundFont szinti a gépben, vagy egy plusz effekt proci, vagy egy független analóg bemenet is, és nem kell fűzni a két kártyát, hogy halljuk őket, hanem egy külső analóg mixer-en is keverhetjük. Nekem nem sikerült 2 db APS-t használni, a driver megy, de a mixer program nem fogja fel, hogy kétszer indítsam el.

Az APS mixer-en a Gain nem él, hanem a Rec Control-t használd erre, mely 0..+25dB között nyomat pluszban.

* * *

APSLive1.84 már elérhető innen!
Livedrive és WinME támogatás.
Ha a link nem él, akkor a http://come.to/sblive címre látogass el.
Fejlesztéssel kapcsolatos dolgok találhatóak még az EIP oldalain is.
Érdekes a TTT project is!

Aktuális új dolgok:
  • Analóg ki/bemenetek:
    • (APS Mixer) Analogue Out 1&2 -> (SBLive!) Front Channel Analogue Output
    • (APS Mixer) Analogue Out 7&8 -> (SBLive!) Rear Channel Analogue Output
    • (APS Mixer) Analogue In 1 -> (SBLive!) APSLive! Mapped Input
    • (APS Mixer) Analogue In 2 -> (SBLive!) APSLive! Mapped Input
    • és az összes analóg bemenet a megkötésekkel (lásd lent a segéd mixer alkalmazásokat)
  • APStoy
  • CrosStudio Mixer
  • Live Mixer
  • CrosStudio v2.0
  • CrosStudio v3.1
  • AC97 codec

2000. május 21.

megafont .sf2 loader

Találódott megafont néven egy SoundFont 2 loader az SB Live! hangkártyához. Előnye, hogy nem statikus, hanem dinamikus a bankkezelése, és elvileg 32MB felett is kezel, ami az APSLive user-eknek előnyös.

  • Mit is tud?

Lehetőséget ad pl. 64MByte memória mellett is 32MByte SoundFont méretnél nagyobb foglalásra. Bizonyos beállításban képessé teszi a SoundFont kompatibilis névválasztással nem rendelkező MIDI szekvenszert arra, hogy mégis tudjad, mit is választasz ki Bank Select esetén (támogatott szekvenszerek: Cubase, Cakewalk, Logic, Massiva). Ez is csak .sf2-t támogat. Azonban virtuálisan is be lehet tölteni a bankokat. Ha ilyen esetben HDD-ről kapja fel egy új Bank Select esetén a bankot, akkor 0.1-1 másodperc kell hozzá mindössze. Ezzel így akár több száz MByte bankot is látszólag feltölthetsz. Használatához szükséges egy MIDI loopback, mint pl. a Hubi's.

  • Download

Jelenleg a megafont v1.22 beta verziónál tart. Leszedheted innen. Ha nincsen Vienna installálva a gépedre, akkor szükséged lesz majd a sfedt32.dll file-ra is.

Az eredeti

2000. május 15.

Új Live! cucc

Akik Live!Ware 3-t használnak az SB Live!-ukon, azok örülhetnek egy parametrikus EQ DSP plugin-nek az Environmental Audio effektek közé. Installáció mellette:

|Download (42k)|


Május elején megjelent egy új driver update SB Live!-okra; ez pedig a következőket érinti:

  • Updated version of Surround Mixer 1.0 and AudioHQ
  • 1024-voice software MIDI synth
  • Improved support for Occlusion and Obstruction effects in EAX2.0

|Win9x Update|WinNT Update|Singapore FTP Site|UK FTP Site|

2000. április 12.

Fejlődik a PedalSteel

A PedalSteel-en jelenlegi beállításban 4. pedál a következő képpen van beállítva: a #9 húron -1,5; #10 húron -1 süllyesztésűre van állítva. Ez annyit tesz, hogy ezekre a helyekre 1-1 húzóujjat tüskékkel kellett felszerelni, a húzó rudakat a korábbi helyekről átpakolni az új helyre.

Átállítás előtti kép.Ezzel a módszerrel az egyik karral váltva a #2 húr kivételével a többi húrra egy komplett C6-os hangzás adódik az E9 hangolású nyakon. Jó lenne tudni hogyan kell játszani a C6-oson, na meg persze az E9-n sem ártana legalább egy szemernyit! Ez ügyben írj Virág Ákosnak, ha van tipped!

A két első lábat is ügyesen átalakította. Mégpedig teleszkópos lett egy-egy kábelszorítóval megoldva az illesztést.

A b0b fórumon, mely egy nyílt levelező lista a főleg amerikai SteelGuitar-okon zenélőknek, a levelek között írta az egyik player, hogy a split-je a #6 húron mindig magas marad... Apunak is mindig valahogy így jött ki a lépes erre az összeállításra. Emiatt erre is feltett egy másfajta megoldást, amit majd mostanában fejez be, és már jól fog működni. :) Így jön az M 2,5-s menetvágás a saválló pálcára (ugyanis ebből vannak a húzó rudak), méretre szabás, majd alakra hajlítás, utána a fehér műanyag hangoló magba 2,2-es furatot, abba M2,5-s menetfúrást készíti, behangolja a felezőt...

Legalábbis ahogy megírta email-ben.

Az eredeti

2000. március 22.

Cake panel

Megjelent egy új StudioWare Panel Cakewalk felhasználóknak az SB Live! hangkártyákhoz, mely már a 3.0 verzióval bír. A design mellett egy két új fícsör is megjelent. Jelszóval levédték az áttervezéstől, tessék játszani vele... Letöltés indul:

download livecontrol30.zip

Az eredeti

2000. március 21.

HardSID MIDI alpha news még

Mint azt pár hete írtam, folyik a beta teszt. Hogyan minek a beta tesztje?

A C=64 számítógépben megismert SID chip-re épülő magyar fejlesztésű HardSID ISA slot-os hangkártyára a szoftveres fejlesztő, Sándor elkészítette a MIDI driver-t. Ezzel alkalmassá válik a kártya analóg szintetizátoros zeneszerzésre.

Sanyi megkért, hogy kussoljak. Persze nem bírom befogni a pofámat, hogy el ne mondjam, a projekt keményen folyik ezerrel. GG kemény MIDI-s tapasztalataival, én meg a hanggagyis zenélés irányából szapulom a driver motor fícsöreit. Egyenlőre nem a User Interface-en (kezelői felületen) van a hangsúly. Nagyon fontos, hogy ha a driver-t megkapja egy zenész, akkor ne kelljen átfejlődnie C=64 regisztereket programozóvá, vagy/és tracker kezelővé. A barátságos kezelhetőség felületéhez a mélyben már jól kell működnie a dolgoknak.

Mivel a SID alapjában véve nem zenész szempontok szerint volt eddig használva, ezért úgymond át kell gyúrni Sanyinak is magát arra, hogy ne vesszen el fícsör, de példának okádék: ne kelljen tudni, most éppen melyik oszcillátor foglalt egy polifonikus hangzás elérésekor. A fejlesztés gyönyör része talán, hogy a driver egyszerre több HardSID kezelését is lehetővé fogja tenni, mely polifónia növekedésként jelentkezik. Tehát akár egy hang képes több kártyát is megszólaltatva generálni egy komplex analóg hangzást.

Persze, mondjátok, itt a virtuál szintik halma, mint a ReBirth, hogy az egyik legkorábbi, de legismertebb keményen használhatót említsem csak. Ezek azonban CPU-t zabálnak, késnek, és néha nem is feltétlen azt művelik, amit szeretnénk. Jók, jók, szeretem én is némelyiket, de elvarázsolt annak a tudata, hogy gépemben egy sajátos hangzással rendelkező analóg kártya ül. Jó példa rá a SIDstation, mely egy külső modulként megtervezett, MIDI kompatibilis eszköz. Azonban csak a SID chip korábbi típusát képes kezelni, és nem is érhető el az összes funkció.

Nna, de majd bővebben, mintákról, kész dalokról akkor, ha kész lesz a MIDI driver.


Az Index elhatározta, hogy segít Sándornak: ha valakinek fölösleges, régi, esetleg akár működésképtelen C=64-es van a birtokában, és attól esetleg fájó szívvel, de megválna, kérjük, jelezze szándékát itt, és cserébe egy Index-pólót és egy Törzsasztal CD-t kap, a gépet pedig eljuttata az Index a Hard Software-hez (ez Sándor cége).

Az eredeti

Virág PedalSteel

Fater (Virág Ákos) PedalSteel-je lassan finisbe ér. Azaz elkészül saját keze munkájával összeszerelt pedálos SteelGuitar hangszere. Az alábbiakban pár képet mutatok is róla, bizonyára akad érdeklődő.

Az érdekessége a dolognak, hogy a hangszerben lévő mozgó alkatrészek mennyisége és bonyolultsága felér egy írógép mechanikájával. Elég komoly anyagismereti, gépészeti rejtelmek bújnak meg az építés körül. Ennek megfelelően jó egy évbe telt, mire úgy nevezett bétateszt darabok után elkészült az egypontnullás.

Az alkatrészek, darabonként készültek. Gyári csak a húrkészlet, és a csavarokon a menet. A húrgép, a pedálok, térdváltók, a hangoló mechanika mind-mind házi barkács, vagy legalábbis ismerősök segítségével esztergáltatott darabok.

A ház fa része is otthoni csiszolások, festés, lakkozás eredménye. Miközben száradt a rettenetesen sok lakkréteg, természetesen vigyázban állva, lábujjhegyen lehetett csak járkálni, nehogy port fogjon a száradó mű. :)

A bal oldali lábnál még lóg a pickup kapcsolója. Ugyanis a szintén original Virág tervezésű mágneses hangszedő egy dupla tekercses alkotás, melyben a hangkép váltására sorba/párhuzamosan, oda/vissza lehet váltani az előrébb és hátrébb álló tekercseket. Speciális árnyékolás csökkenti le a gerjedés veszélyt teljesen felfoghatatlan szintek alá, zajtalanná téve egyben a pickup-t.

Amint lesz rá idő, és lehetőség, digitalizálok hangszíneket, hogyan is szól vonalból a hangszer különböző pengetési módokban, különböző pickup állásoknál.

Mint már írtam, a pedálsor is saját szerelés. Könnyen jár, mégsem törik, és könnyű anyagból készült. Az egész testre jellemző, hogy nem nehéz (majd leméretem, hehe). A jellemző anyag a fa és az alumínium. Hogy mégis megmenekült a ház a feszítőerőtől, melyet a sok húr fejt ki, az ötletes mechanikai tervezésnek köszönhető.

Hogy mire is jók ezek a pedálok? Mivel a hangszer megszólalása olyasmi, mint egy hagyományos SlideGuitaré, de a húrok úgymond mozgathatóak, ezért ehhez segítő eszközöket találtak ki a gyártók. A pedálok a megfelelő húrt, vagy húrokat engedik, illetve lazítják. El lehet képzelni, milyen erők lépnek fel, ha pl. már két húrt fél hanggal elhangolunk. De mindez nem elég a variálhatósághoz, kitalálták, hogy a térde még szabad a zenésznek, ezért térdváltók is szerepelnek a hangszer hasa alatt. A képen ezek a vastagabban fénylő vasdarabok, ami természetesen nem vas, hanem alu, és behajtható a szállítás idejére.

Hogy minden húr engedése, és megfeszítése azonos erőt vegyen igénybe mind a zenész, mind a mechanika szempontjából, és hogy a húr vissza is térjen az alapállapotba, ha a karról leszáll a zenész, és elég gyorsan tegye mindkét folyamatot, de zajtalanul, és bele is kell férjen mindez egy adott testbe, ezért nem öt perc már csak az átgondolása sem a nem csak mechanikai problémának.

A hangszer pedáljai mivel olykor egyszerre több húrt is kezelnek (olykor előfordul a több fokozatú megfeszítés is), ezért a húrok hangolásán kívül a mechanika hangolása kicsit bonyolultabb, mint egy hagyományos gitárnál az megszokott.

A képen látható kis fehér kiálló pálcikák segítik ezt a tuningolást. A képen látható, hogy itt buknak le a húrok a feszítő karocskákhoz. Fekete doboz rejti a pickup-t.

A húrok behangolása (esetünkben 10, csak kettő most éppen nem volt befűzve) hasonló a hagyományos gitárokéhoz. A kulcsgép annyira nem idegen a rejtett húrgépet használó gitárosoknak. Ez is saját fícsör. A csavar állításával egy kis "L" lapocska nyelve mozdul feszítő vagy lazító irányba. A húrt egy kisebb csavar fogja.

Ezen Apu még szeretne finomítani, mert elég macerás olyan anyagot találni, mely fogja a húrt, de nem csípi még el. Ha ebben van tapasztalatod, írj! (Közben sikerült megfelelő anyagot találnia.)



Persze nem itt kezdődött az egész. Az első két zenére használható konstrukció úgynevezett LapSteel, melyek közül a másodikról is adok képeket. Itt nem mozgathatóak a húrok, csak simán tépi 8 húr a testet. Természetesen csak a húrgép gyári, semmi más.

Ezt a darabot már rendszeresen használja is Apu a bálzenekarával fellépéseik alkalmával. Ilyen számokban szólal meg például, mint a "Jöjj kedvesem" (Fonográf), vagy a "Hawaii-gitár induló" c. számok.


A közeljövőben lesznek további képek, linkek a SteelGuitar és kapcsolódó eszközökről, hang mintákról, beállításokról, dalokról, stb... De mindez Apu lendületétől függően. Magán kiber elérése, melyen elérhető itt van.


Egyébként a közeljövőben, ha már kellően szuper a fenti képeken látható pedálos, akkor készül egy nagyobb, kétnyakú pedálos is, és egy eredeti előerősítő kapcsolás is a Virág Ákos műhelyben.

Az eredeti

2000. március 5.

HardSID MIDI alpha news

Pár hét kérdése, és Sanyi lefejleszti a barátaival kifejlesztett HardSID kártya MIDI driver meghajtóját Windows alá. Az előzetes egyeztetések szerint hazánkban GG (alias MIDI guru) és én is kapok egy fantasztikus utazásra lehetőséget, melyet béta tesztnek szoktak keresztelni.

A HardSID nem más, mint a Commodore 64 számítógépből jól ismert SID hang chip, mely gyakorlatilag egy regiszterekkel vezérelhető analóg szinti. Aki ismeri, annak nem kell bemutatnom. A mai populáris, és keményen szintetikus zenék reneszánszra szólították az analóg vartyogást. Mivel a HardSID egy jól összerakott, kézzel szerelt, így egyedenként hangolt kártya, így zaja nem említhető egy lapon a korábbi C=64 "súgással". A frekvencia átvitele is sokkal jobb tulajdonságokat mutat.

Természetesen ennél többet, nem beszélve a letölthető .mp3 demókról a későbbiekben gondoskodni fogok. Ennek feltétele, hogy Sanyi lelkiismeretes munkáját ki merje adni kezei közül a bétázásra. Hogy a driver megfeleljen ez igazi zenész elvárásainak, ezért Sanyi előzetesen GG-vel köröket futott a megfelelő gondolkodásmódú interfész kialakításához.

Az ámítógépem ISA slot-jából kizavartam mindenféle macskaságot már hetekkel ezelőtt, hogy a rövidesen lelkes kezeimbe kerülő HardSID jól érezze majd magát. Amint többet tudok írni, azonnal közreadom. Természetesen Sanyi már most a lelkemre kötött, hogy béta, és hogy lehetnek benne hibák, és ezért is gondolt arra, hogy essünk neki, és vesézzük a lehetőségek sóskamezejét. Ha ilyen lelkiismeretes lenne minden fejlesztő! :)

Az eredeti

2000. március 4.

SteelGuitar épülés

A SteelGuitar kevésbé terjedt el hazánkban. Hangja azonban ismerősen szól például egyes Fonográf felvételeken. A tengeren túlon, Amerikában, a Hawaii szigeteken előszeretettel használják.

A legnagyobb különbség talán a hangoláson és a húrszámon túl a hagyományos gitárokhoz képest a játékmódban van. A húrokat a gitárnyakon nem újjal, hanem egy fém darabbal fogja le a művész. Amint elhúzza valamelyik irányba, egy jellegzetes hang hagyja el a hangszert.

Több fajta SteelGuitar is létezik. Egyik a LapSteel, mely képletesen szólva "húrok a deszkán". Aztán a Dobro hasonlít talán a leginkább a hagyományos gitárra, de csak kinézetben. A PedalSteel pedig leginkább egy varrógépre emlékeztet, melyről lehagyták a varró művet. Ennél számos pedállal és térdkarral lehet egyes húrok feszítését állítani. El lehet képzelni, milyen koncentrációt, és függetlenítést kíván egy ilyen hangszer megszólaltatása.

Az egyik leghíresebb PedalSteel gyártója anno repülőgép alkatrészekből barkácsolta össze saját mechanikáját. Azóta a technika sokat fejlődött, finomodott; újabb anyagok jelentek meg, melyek könnyebb, strapabíróbb hangszer gyártását tették lehetővé. Persze, mint minden mechanikus dolognak, ezeknek is megvannak a saját nyavalyái. Akárcsak bármilyen húros hangszernél, itt is rettenetes erővel húzzák a húrok a házat. Azonban a PedalSteel húrmozgásai megnövelik ennek a problémának a fontosságát. Meg aztán van még számos dolog, éveket lehet tanulmányozni ezt a témát.

Az ok amiért ezen sorokat írom, az nem más, minthogy Virág Ákos, édesapám nekiesett, és házilag, többnyire az Internetről szedett tudással, és a csekély hazai PedalSteel-ek megtekintésével, és a hazai zenei életben ismert felhasználóikkal folytatott eszmecserék segítségével aprólékos munkával épített egy ilyen hangszert. úgy gondoltam, a közeljövőben egy komplett fejezetet szánok ennek a témának. Célja nem lesz más, minthogy Apu hobbiját segítsem.

Az eredeti

2000. március 2.

Újabb ötletek APSLive kialakításra

Új megoldás az SB Live! Full kártyákhoz EXAKT-tól, hogy APSLive legyen az SB Live! kártyákból:

http://w1.910.telia.com/~u91003452/live/advanced_modifications.htm

Aki már járt az oldalán, az is talál újat. Pl. egy A/D konvertert az i2s szabványhoz, az EMU10k1 lábaira.

Egy másik oldal is bővített, sőt átalakult. A Live!-ok vannak összehasonlítva, főleg a kép a lényeg. Vicces, hogy Live!-okról van szó, de a menü az APS mixer master része, és az AUX buszok a menük (az Info külön menü), valamint a hangerőre kattintva megmutatja a bekötését a Vol control lábaknak, melyre két gombbal, kivezetve a káryta hangerejét lehet állítani. Ezeken az oldalakon is van hardver mókolás a kártyákra (Info alatt):

http://skyscraper.fortunecity.com/andreessen/837/

APSLive demo zene

Nnna, mivel úgy is zeneileg technikai ezen szájtom, hát közre adom, hovatovább felhívom a figyelmet arra, hogy alkotásilag elkövettem egy APSLive demo-nak tekinthető nótát.

Csak MIDI hangok vannak benne, SoundFont v2.1, semmi wave loop, meg groove, meg ilyenek, ami offline, hanem minden realtime. Az effektek az APSLive DSP effektjei. Még a TB303 is sima .sf2 hangszer, csak tekergetem a CutOff-t (VMIDIJoY-jal, állat). A LoFi drums sem loop, hanem tiszta MIDI Drum Kit, csak az Auto Wah és a Pitch Shift DSP effektek (a kártya saját effektjei) szépen elgrúvosítják. A belassulás utáni gyorsulásnál hallatszik is, hogy nincsen freki eltolodás, hanem szépen begyorsul.

A nóta a Muzax oldalamon van.

Effektek:

  • Drums: compressor, EQ emelés közép frekin, kis reverb, kis kórus
  • Bass: EQ, flanger, kórus
  • Orgona: reverb, flanger
  • LoFi drums: Low Freq. Auto Wah, EQ, Pitch Shift (-1 oct.)
  • TB303: reverb, flanger, EQ, CutOff/Q
  • Sax: EQ, delay, flanger

Ha ezek a DSP effektek mind CC-vel vezérelhetőek lesznek a készülő v2.0 driver-rel, akkor a valódi EMU APS tulajok tökön szúrhatják magukat, merta Live!-vos APSLive lesz a legolcsóbb, de nem éppen gagyi home szinti.

Tessék meghallgatni, és véleményezni! :)

Az eredeti

2000. március 1.

Honlap az SB Live! Value hangkártyáimhoz

Anno vettem szépen egy, majd kettő SB Live! Value OEM hangkártyát. Nem jódolgomban, hanem mert ez talán azt csinálja, amit szeretnék. Mivel nem kell a házi mozis 8 hangszórós rendszer, hanem zenélgetni szeretnék, ezért elég nekem a Value OEM változat is. Mire jó egy EMU10k1 DSP effekt processzorral rendelkező otthoni kategóriás hangkártya egy zenét is író felhasználónak?

A GUS PnP-hez lépest jóval többet tud a szintetizátor és effekt processzor része is, és hallhatóan zajtalanabb is, nem beszélve a digitális ki/bemenetek előnyeiről. Jelenleg (2002) a konzumer kártyák közül az egyik legnépszerűbb hangkártya az SB EMU10k1-re épülő sorozat.

Az összegyűjtött tapasztalataimról szólnak az alábbi oldalak.


SB Live! Value hangkártyáim ezerrelA kártya és egyéb változatai (SB Live! Value, 5.1, Platinum, Audigy) mind ugyanazzal a technológiával készült EMU10k1 vagy SB Audigy esetében már EMU10k2 DSP processzorral szereltek. Nem csak a Creative által a kártyához szállított LiveWare driver környezet használható hozzájuk, ennél jóval többre képes az. Lássuk, melyek ezek a megvalósítási módik:

  • SB Live! LiveWare driver

  • APSLive driver

  • kX project driver

A bal oldali menüben ennek megfelelően tagoltam a témákat. A jobb oldali ablakban fent aktuális híreket találsz, melyek viszonylag rendszeresen frissülnek és persze ebbe a témába vágnak. Hajrá!


Amennyiben agyad engedi, akkor eressz meg nékem egy levelet, melyre válaszolván többet is megtud6sz zenekeltéseimmel kapcsolatban, mint olyan.

Amiben nem tudok segíteni:

  • Házi mozi

  • 5.1 kezelés

  • Dolby hang kezelés

  • AC3 hangkezelés

  • Játékok hangja

2000. január 1.

Tartalom

Impresszum

Aki írja
  • Virág Attila "Sancho"
Az első weboldalam valamikor '96 környékén készítettem azzal a céllal, hogy gondolataimat megosszam a világhálón. Nem tudatosan, de már azóta blogolok. Értékesnek mondható tartalmakat 2000 óta írok. Erre a helyre 2008 végén költöztettem át az összes blogbejegyzésem. Írásaim célja, hogy azokat a dolgokat feljegyezzem, amiket érdekesnek tartok; egyrészt azért, hogy el ne felejtsem, másrészt azért, hogy másoknak ne kelljen újra és újra leírnom. Elég egy link átdobása, és más is olvashatja, használhatja tapasztalataimat. A Sancho blogja főleg tech témákkal foglalkozik, mely az érdeklődési köröm egy kicsiny szelete.

Amit most csinálok
Valamikor ezzel foglalkoztam
  • Blogger, külsős újságíró, majd 2007-től a néhai PDAMánia.hu vezető szerkesztője voltam. Az okostelefonok és GPS-ek iránti érdeklődésem azóta is töretlen. A Technet.hu váltás előtt kerültem át a Startlap Csoporthoz.
  • A Studiotech Hungary Kft. munkatársa voltam 1999 és 2007 között, értékesítéssel, szerviz vezetéssel és marketinggel is foglalkoztam ez idő alatt a professzionális stúdiótechnika főleg videós területén.
  • A Synergon Informatika Zrt. munkatársa voltam 1997 és 1999 között, IT audittal foglalkoztam.
  • A Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán végeztem 1997-ben villamos mérnökként automatika, azon belül robotika szakon az Óbudai telephelyen.
  • Iskolás éveim alatt foglalkoztam hangosítással, rádiózással és diákújságírással is.
  • Kisebb nagyobb fellángolással hobbi zenésznek is vallom magam, játszottam akusztikus zenekarban, és írtam elektronikus zenéket breakbeat stílusban is. Ez utóbbit a Chi-Recordings is korongra vette.
Kapcsolat
A blog tartalma a szerző beleegyezése nélkül a szerzőre való hivatkozással és a bejegyzésre mutató link hivatkozással, valamint maximum bejegyzésenként 400 karakterig lehetséges.

Frissítve: 2011. január 10.

Fórum

Ide jöhet minden olyan megjegyzés, kérdés, ami nem köthető egyetlen bejegyzéshez sem igazán, de a blogom témájába vághat. Még nem készítettem fórumszabályzatot, ettől függetlenül kérem betartani az általános fórum etikát, valamint tilos a warez.

:)

Adatvédelmi irányelvek

Az oldalon az AdSense hirdetési rendszer keretében reklámokat kerülnek megjelenítésre. A rendszer adatokat gyűjt a hirdetésre kattintó felhasználókról azért, hogy ne zavaró, hanem az olvasót érdeklő reklámok jelenjenek meg az oldalon. Ezen adatok köréről, illetve felhasználási módjáról a Google Adatvédelmi irányelveit írnak bővebben.
  • A Google, mint külső szállító cookie-kat használ hirdetések megjelenítésére ezen a webhelyen.
  • A Google által használt DART cookie lehetővé teszi, hogy a felhasználók számára a hirdetéseket a webhelyen és az internet egyéb helyein végzett látogatások alapján kerüljenek megjelenítésre.
  • A felhasználók kikapcsolhatják a DART cookie használatát a Google hirdetésekre és tartalmi hálózatra vonatkozó adatvédelmi irányelvek felkeresésével.
Budapest, 2009. 04. 01.

Blogger.com vonatkozó jogi anyagai:
Felhasználási feltételek | Adatvédelem | Tartalmi irányelvek