Oldalak

2014. november 1.

Pebble okosóra - első tapasztalatok

Bejön, kell, marad. Tudni kell, hogy több mint egy évtizede nincsen karórám. Előtte is sokszor nem a karomon volt a vekker, hanem a táskámon, az övemen, mert zavart. Úgy egy hónapja hordok szilikon karpereceket, hogy szoktassam magam a gondolathoz, hátha úgy is szembe jön velem egy olcsóbb de kellős okosóra. Erre Sanci barátom meghirdette licitre a Pebble óráját, amire lecsaptam, és vittem. Ilyen a vonzás törvénye.

2014. szeptember 30.

Synology USB Station 2 és a Linux Shellshock Fix

A Synology USB Station 2 is érintett a Shellshock vagy a Bash Bug néven ismert súlyos Linux hibában. Részleteiről a CVE-2014-6271 és a CVE-2014-7169 jegyek alatt lehet olvasni. Az Index érthetően és szájbarágósan is körbejárta a témát, így ez most nem kerül taglalásra, mekkora problémát fog ez akár napokon belül okozni.

A gyártó nem tudom, mikor adja ki a javítást. Az alternatív, nem hivatalos firmware-t használók azonban gyorsan frissítsenek!

2014. augusztus 11.

Commodore 64 fájlnév formátum

Küzdöttem vele, de megvan végül:
  • max 11 karakter (+ kiterjesztés)
  • kisbetű és szám
  • semmi egyéb karakter
Amivel szívtam, az hogy azt hittem, nagybetűs kell legyen minden, mint a DOS esetén, de nem. A C64-re egy SDrive 1564 SD kártyával működő floppy emulátort kötök, és az SD-n vannak mappákban a fájlok. Egy SJLoad fut turbóval betöltve, az segíti a gyors betöltést és a tallózást a mappákban.
Azaz érdekes, hogy ami kiterjesztés nélkül 12 karakternél kevesebb, az hosszabb megjelenítve, mint ami 11 karakternél több. Látható, hogy a ballblazer.d64 szépen kifér, mert 10 karakter kiterjesztés nélkül. A barbarian 2 [scg].d64 azonban megszívta, rövidebb lesz, a két rövidítő karakterrel (π és egy szám 0-9 között) együtt nyolc (kiterjesztés nélkül) a FAT 8.3 VFAT miatt.

A képen balra Ubuntu alatt nézve az SD-n a fájlnevek, míg jobbra a C64-en látottak. Persze, átváltana viszonylag olvashatóra a nagybetűs rosszul kódolás, ha C= + SHIFT gombot nyomok, de nyomkodja a bánat. :)

Ha nem alakítanám át kisbetűsre, akkor ilyen csodák lennének:

Mindezt nem magamtól, hanem némi fórumos segítséggel:

2014. május 15.

Google Camera 2.1.037 telepítése Android 4.3 telefonra is


Az új Google kamera alkalmazás szándékosan nem telepíthető a Play-ről, és az apk is szándékosan fagy le, ha a telefonod nem Android 4.4 KitKat változatot futtat. Azonban a root-olt telefonokon kis trükkel akár 4.2 és 4.3 verzión is simán megy. A telepítése azonban macerás, sok a kitétel.

2014. április 1.

Háttérvilágítás LED tuning Voltcraft IPC-1L akkutöltőhöz

A világ legjobb ceruza akku töltő és regeneráló eszközei közé tartozik a Voltcraft IPC-1L. Azonban a kijelző sötétben és gyenge fény mellett nem látható. Egy kék LED-et építettem a készülékbe, így már mindig látom, mit mér az AA vagy AAA NiCd/NiMH akkumulátorok töltése vagy kisütése közben.


2014. március 15.

ChameleonPI - retro számítógép- és konzol-emulátorok egy gépen

A ChameleonPi egy több mint 15 retro számítógépet és játékkonzolt emuláló Debian alapú operációs rendszer, amin egy Python felület fogja össze, és teszi elérhetővé az ősi épek egyszerű indítását. Kipróbáltam.


Commodore 64 felújítás III.

Az első gép volt a könnyű falat. Ez már mocskosabb, és hibás is. A '80-as években gyártott műszaki eszközök végül is már 30 évesek. Van mi elromoljon bennük. Pláne, ha eleve hibásan tette el az előző gazdája, hogy jó lesz majd donornak. Sok fotó következik!

2014. március 9.

Commodore joystick felújítás II.

Két joystick is volt a megvásárolt mocskos C64 csomagban. Az egyik egy eredeti Commodore feliratos Star Trek stílusú kézben fogós, a másik egy klasszikus QucikShot II Plus. Az előbbi felújításáról szól az alábbi képes beszámoló.




2014. március 4.

Commodore 64 felújítás I.

Folytatásos teleregény veszi kezdetét. Beújítottam három Commodore 64 masinát, négy kazettás magnót és két különböző joystickot. Mindegyik mocskos, retkes, sárgulnak a házak, de még használhatóak. Lássuk, mire jutottam eddig!