Oldalak

2013. november 22.

Raspberry Pi futtatása külső HDD-ről

Ez a mini szerver egy SD kártyáról üzemel. Hátránya, hogy olcsóbb kártyán nagyon lassú a rendszer, és a kártya a sok írástól és olvasástól könnyem megsérül. Így jártam én is, a gyárilag a Raspberry Pi-jal együtt vett 8SD ADATA Class10 formázhatatlanra sérült. Amíg a garanciát intézem, betettem egy másik SD-t, ami Maxwell, szintén Class10, de jóval olcsóbb. Ennek a véletlen elérése rettenetes. Ezzel a mysql műveletek többszörösét vették igénybe, mint kellene. Hát akkor gyorsítsunk a dolgokon!

2013. november 6.

Érintőképernyő beépítése ASUS Eee PC 901 notebookba


Rettenetes régen rendeltem már meg az Eee PC-mbe egy érintőpanelt. A DX nagyon lassan szállít, az első panel kisebb volt, a második törött, meg a kedvem is elment az egésztől. Március 24 és november 6 között van pár nap. Aztán csak eljött ez a nap is! :)

2013. november 1.

Ez már nem a telefonról szól

A Hackaday cikkét olvasva jutottam az alábbi következetetésre.
http://hackaday.com/2013/10/30/ask-hackaday-does-project-ara-solve-the-phonebloks-problems/

A Google tulajdonában lévő Motorola kihoz egy moduláris okostelefont. Az ötlet nem új, annyira nem, hogy úgyvettek. A koncepció a Microsoft által évtizedeken át nyereséggel meglovagolt PC piac alapja. Te döntöd el, milyen elemekből áll a készüléked, milyen felbontású kamera vagy kijelző kerül bele, stb. Akik ismerik a Kínai gyártás módot, tudják hogy a bedolgozó cég megkérdezi, miket kérsz a notebookba vagy GPS navigátorba vagy telefonba. Még a kívánt gyártó logóját is nyomják, ha kell. Mindent legyártanak. Az sem ördögtől való már, hogy otthon egy 3D nyomtatóval állíts elő egy asztali dokkolót.

A Motorola-koncepció azonban szerintem többről szól. Egy ideje a szakértők, piaci elemzők a klasszikus PC és notebook halálát rebesgetik. Azonban az okostelefon és a tablet még közel sem alkalmas minden feladat elvégzéséhez. Mert az ökoszisztéma, a szükséges hardverelem zárt. Bénán csatlakoztatható perifériák már régóta vannak. De közelében sincsen ez annak a fajta illeszthetőségnek, mint ahogy egy VGA kártyát kicserélsz a PC-dben.

Úgy gondolom, hogy a Motorola ki tudja nyitni azokat a kapukat ezzel a gyártási modellel, ami a PC és a telefonok között jelenleg zárt, vagy csak a kulcslyukon át nevezhető nyitottnak. Ami ehhez kell: nyitott rendszer és piaci erő.

Biztos vagyok benne, hogy a Google a veszteséges Motorolát nem amiatt vette meg, mert majd újabb tepsit gyártat velük, hogy legyen valami konkurense a Samsungnak és az Applenek. Ebben nehéz lenne a küzdelem. Nem, vagy csak lassan lenne belőle nagy haszon és komolyabb piaci részesedés a hardver gyártó piacon. A Google haszna abban van a netezős piacon, hogy az említett gyártók készülékein keresnek, kattintanak a userek. Mindegy nekik, hogy az telefon, vagy szemüveg, esetleg netbook. A piaci erő adott, ott a Google-anya.

Az összerakhatós telefonnak mi köze ehhez?

Azt gondolom, hogy egy nyitott hardver platform ha teszik a usereknek, melyhez gyorsan képesek hardver gyártók alkalmazkodni, akkor nagy sikere lehet a userek kötött. A kis gyártók szívnak a Samsung és az Apple mellett. A két nagy meg nem fog perifériát gyártani ehhez, mert a saját hardver eladásban érdekelt. Azonban nem adnak használható megoldást az okostelefon és a PC közötti problémákra. A kicsik ezért fognak rákapni, és bármit legyártani hozzá. A kkv meg a sufniban összerakja a lakótelepinek azt a konfigurációt, amit kér. Lila tokban. A nyitott hardver platform a Windows-zal ezt a sikeres utat járta be, és hódított éveken át.

Na de mi lenne, ha lehetne egy telefonod, mely hardver szinten kompatibilis a PC-del? Mi lenne, ha egy 20"-os monitorra dugható lenne a cucc? Vagy az asztali gépedre tennél egy 10"-os érintő panelt, és mennél vele a terepe? Vagy az elavult alaplap modul még jó lenne otthoni NAS-nak?

Szerintem ezek oldják meg az átmenetet. Ettől lesz valóban átjárható az okostelefon és a PC platform. Minden hibrid és dokkolós megoldás e felé keresgél, de drága, függő megoldást kínál. A Motorola átvághatja a csomót. A Google meg konvertálja a kattintásait...

Szerintem.

Szerinted?

2013. szeptember 26.

Google Chrome - indítóikonok visszaállítása

A Google módosította az indítóikonok elérhetőségét a Chrome alatt. Állítólag a fejlesztői változatban már visszakoztak, és visszaáll a régi rend. Addig is ha zavar az újdonság, olvasd el az alábbi két Google+ bejegyzésem, melyekből kiderül a megoldás.

A megoldás:



Az előzmények:


2013. szeptember 9.

Új Google+ feature bloggereknek

A Google+ bejegyzéseket simán be lehet ágyazni a weblapba, mint egy videót.

Tessék lássék (kicsit lassan tölt be):

2013. július 15.

Érintőképernyő beépítése egy DVD játékosba a Raspberry Pi-hoz

A Raspberry Pi mini szervert általában terminál vagy vnc segítségével kezelem. Azonban a kompozit videó kimenetére is szükségem volt már, pl mikor nem látta a hálózatot egy elállítás miatt. Ehhez egy használaton kívül lévő hordozható DVD TV videó bemenetén át meghajtott alacsony sorfelbontású LCD megjelenítőt használok. Erre szereltem rá egy érintő panelt, így érintőképernyős lett a Raspberry Pi.

2013. július 1.

FL Studio + Ubuntu Linux?

A hétvégén nézegettem az Ubuntu alatt Wine segítségével telepített és futtatott FL Studio működését. Hát nem gondoltam volna, hogy használható. Itt az ideje átgondolnom a teljes átállást Windows-ról Linuxra. Fél éve még rohadt ideges voltam ettől, ha szóba került. Azóta a Google Reader megszűnése kapcsán kiváltott sokk arra sarkalt, hogy saját házam táján oldjam meg azt, amit csak tudok. Így a Raspberry Pi mini szerveren nagyon sokat tanultam Linux fronton, és az ASUS Eee PC 901-emen is már Lubuntu fut jó ideje megelégedéssel. Sokat kellett tanulnom, és sokat kell még. De térjünk vissza a címre...

2013. május 8.

Alkalmazások telepítése a Synology USB Station 2 felületére

A Synology USB Station 2 nem engedi meg a 3rd party alkalmazások telepítését. Egészen addig, amíg az Itolosa alternatív firmware fel nem kerül rá. Azonban ekkor sem evidens Linux tudás mellett sem, hogy hogyan kerülhet be a DSM felületre bármilyen alkalmazás. Erre sikerült megoldást találnom.


2013. május 1.

Óriási bővítés - 12000mAh ASUS Eee PC 901 akku

Nagy levegőt vettem, és bővítettem egy nagyot az Asus Eee PC 901 netbookomon; vettem hozzá egy 12000mAh kapacitású akkumulátort. A gyári egy 6000mAh-s, így ennek dupláznia kell. A régi akku úgy 3-4 órát bírt, ez jelenleg 9-10 órákat jelez. Azaz a gyári akkum kezdett már öregedni. Igen, igen!!!44!!! négy!!! 4! Akár 9-10 órát bír ezzel az új akkuval a netbook.


2013. április 19.

Google+ kommentelhetsz a blogomban

A blogom jó pár éve már a Google-féle Blogger.com (Blogspot) motor hajtja. Tegnap megjelent hivatalosan is a Google+ komment motor azoknak, akik ugyancsak ennek segítségével weblapoznak. Az átállás egyszerű, az eredmény bizonyos szempontból lesz akinek jobb lesz, de vannak macerák.



2013. április 10.

Raspberry Pi syslog server olcsó routerhez

Az olcsóbb routerek nem képesek komolyabb syslog tárolásra. Azonban általában lehetőség van valamilyen külső szerver beállítására. Az alábbiakban egy Raspberry Pi mini szervert állítok be syslog szervernek egy D-Link router számára.

2013. április 6.

Tiny Tiny RSS szerver telepítése Raspberry Pi alá (a Google Reader helyett)

Nyáron bezár a Google Reader, ezért keresem a többplatformos RSS olvasó alternatívákat. A Tiny Tiny RSS, más néven tt-rss egy szerverre telepíthető webes és mobilwebes kimenetet biztosító megoldás, mely szinte egy az egyben klón. A Raspberry Pi egy kisméretű olcsó szerver, melyből RSS olvasó webszervert készítettem.

2013. március 29.

Selfoss RSS szerver telepítése Raspberry Pi alá (a Google Reader helyett)

Nyáron bezár a Google Reader, ezért keresem a többplatformos RSS olvasó alternatívákat. A Selfoss egy szerverre telepíthető webes és mobilwebes kimenetet biztosító egyszerű megoldás. A Raspberry Pi egy kisméretű olcsó szerver, melyből RSS olvasó webszervert készítettem.

2013. március 22.

Venni akarok tejet... - Google Keep röhögés nélkül bírod?

Marcell koma indított egy versenyt a Google+on a Google Keep új jegyzetelő szoftverrel kapcsolatban. A feladat annyi, hogy diktáld be az appnak: "Venni akarok tejet, kenyeret és cukrot!", és nézd meg, hányadig kísérletre sikerül.

Mondanom sem kell, hogy nekem nem sikerült, feladtam, és meg is osztom az eredményeket. Nem ér röhögni. Hangosan. :D

2013. március 21.

Riitek RT-MWK01 - távirányítós billentyűzet

Az Android mini PC-k megjelenésével kapták fel ismét az ehhez is hasonló vezeték nélküli, távirányítóra hasonlító billentyűzeteket. Az Riitek RT-MWK01 ráadásul egy tapipadot is kapott. Ennek is USB-s a vevője, mely számos op.rendszerrel egyből működik. Hogy jó volt-e kézbe venni?

2013. március 11.

Google+ kommunikáció, RSS, publikálás harmadik féllel, stb...

A Google elég csínján bánik a Google Plus API-val. A jelenlegi lehetőségek szűkösek arra, hogy harmadik fél által készített webes vagy bármilyen alkalmazással egyszerűen összekössük különböző felületeken zajló kommunikációinkat a Google+ segítségével. Gondoltam, egy csokorba szedem, mi megy eddig, mit mivel lehet és hogyan összekötni.



2013. március 7.

Windows Mobile PDA üzemeltetés akkumulátor nélkül

Szeretném folyamatos üzembe állítani a Windows Mobile PDA-mat, a régi HTC Kaiser telefonom. Azonban egyelőre nem sok sikerrel. Nyitottam erről egy Google+ posztot, de ezt sokan nem látják, ezért gondoltam, hogy felviszem a blogomba is. A projekt még nem ért véget, hiszen nem jártam egyelőre sikerrel.


2013. február 26.

Ha a Picasa webfelületet keresed, mert a Google+ albumait utálod

Az a helyzet, hogy a Google elszúrta. Évekkel el van maradva ez a csillogó, villogó Google+ fotóalbum kezelés a Picasa webalbumjától, még akkor is, ha az egy őskövület.



2013. február 24.

Ubuntu Desktop 12 tapasztalat Asus Eee PC 901-en (nem Linuxos szemmel)


Nem értek a Linuxhoz. Ezt azért jelzem újra, mert ez se nem hátrány, se nem előny, hanem körülmény. Tehát ne tessék oltani, de erről később... ;)

2013. január 13.

Synology USB Station 2 modding (SSH, transmission, alternatív firmware)

Ahhoz, hogy a Synology USB Station 2 NAS eszközödből többet is ki tudj hozni, egy nem hivatalos firmware-t kell feltenned. Ez veszélyes, garanciavesztéssel járó folyamat. Ha úgy érzed, hogy vállalni tudod az ezzel járó felelősséget, és mersz kockáztatni, akkor olvasd tovább csak az oldalt.

2013. január 10.

Garmin NaviGuide Magyarország v6.5 béta térkép

Hamarosan elkészül a NaviGuide Magyarország térkép 6.5-ös frissítése. A tesztelő kedvűeknek már elérhető a béta változat, bár nagy változások nincsenek benne. A lenti kapcsolódó linkről elérhető a MapSource- és az SD-verzió is. A frissítés továbbra is ingyenes az arra jogosult felhasználók részére.

2013. január 9.

Mele F10 Fly Mouse - távirányító nagyságú légegér billentyűzettel

Tesztelésre kaptam egy fullos távirányítót, mely kifejezetten számítástechnikai eszközökhöz készült. Egy USB portos vevőt kell csak a számítógépe dugni, és messziről hadonászhatunk, üzengethetünk az ágyból a masinának. Mivel az Android rendszereket is támogatja, kipróbáltam, hogy mit tud az iMito MX1 mini PC-vel együtt.

2013. január 3.

iMito MX1 Android mini PC

Az egész kütyü akkora, mint egy öngyújtó, mégis egy kétmagos processzoron Android rendszer fut benne. Kijelzője és kezelőszerve sincsen. Ráköthető az újabb tévékre, és alapállapotban csak wifi segítségével kommunikál. Ráadásul az egész 20 000 Ft alatt elérhető. Mi a hóhér ez?