Oldalak
2013. november 22.
Raspberry Pi futtatása külső HDD-ről
2013. november 6.
Érintőképernyő beépítése ASUS Eee PC 901 notebookba
Rettenetes régen rendeltem már meg az Eee PC-mbe egy érintőpanelt. A DX nagyon lassan szállít, az első panel kisebb volt, a második törött, meg a kedvem is elment az egésztől. Március 24 és november 6 között van pár nap. Aztán csak eljött ez a nap is! :)
2013. november 1.
Ez már nem a telefonról szól
A Hackaday cikkét olvasva jutottam az alábbi következetetésre.
http://hackaday.com/2013/10/30/ask-hackaday-does-project-ara-solve-the-phonebloks-problems/
A Google tulajdonában lévő Motorola kihoz egy moduláris okostelefont. Az ötlet nem új, annyira nem, hogy úgyvettek. A koncepció a Microsoft által évtizedeken át nyereséggel meglovagolt PC piac alapja. Te döntöd el, milyen elemekből áll a készüléked, milyen felbontású kamera vagy kijelző kerül bele, stb. Akik ismerik a Kínai gyártás módot, tudják hogy a bedolgozó cég megkérdezi, miket kérsz a notebookba vagy GPS navigátorba vagy telefonba. Még a kívánt gyártó logóját is nyomják, ha kell. Mindent legyártanak. Az sem ördögtől való már, hogy otthon egy 3D nyomtatóval állíts elő egy asztali dokkolót.
A Motorola-koncepció azonban szerintem többről szól. Egy ideje a szakértők, piaci elemzők a klasszikus PC és notebook halálát rebesgetik. Azonban az okostelefon és a tablet még közel sem alkalmas minden feladat elvégzéséhez. Mert az ökoszisztéma, a szükséges hardverelem zárt. Bénán csatlakoztatható perifériák már régóta vannak. De közelében sincsen ez annak a fajta illeszthetőségnek, mint ahogy egy VGA kártyát kicserélsz a PC-dben.
Úgy gondolom, hogy a Motorola ki tudja nyitni azokat a kapukat ezzel a gyártási modellel, ami a PC és a telefonok között jelenleg zárt, vagy csak a kulcslyukon át nevezhető nyitottnak. Ami ehhez kell: nyitott rendszer és piaci erő.
Biztos vagyok benne, hogy a Google a veszteséges Motorolát nem amiatt vette meg, mert majd újabb tepsit gyártat velük, hogy legyen valami konkurense a Samsungnak és az Applenek. Ebben nehéz lenne a küzdelem. Nem, vagy csak lassan lenne belőle nagy haszon és komolyabb piaci részesedés a hardver gyártó piacon. A Google haszna abban van a netezős piacon, hogy az említett gyártók készülékein keresnek, kattintanak a userek. Mindegy nekik, hogy az telefon, vagy szemüveg, esetleg netbook. A piaci erő adott, ott a Google-anya.
Az összerakhatós telefonnak mi köze ehhez?
Azt gondolom, hogy egy nyitott hardver platform ha teszik a usereknek, melyhez gyorsan képesek hardver gyártók alkalmazkodni, akkor nagy sikere lehet a userek kötött. A kis gyártók szívnak a Samsung és az Apple mellett. A két nagy meg nem fog perifériát gyártani ehhez, mert a saját hardver eladásban érdekelt. Azonban nem adnak használható megoldást az okostelefon és a PC közötti problémákra. A kicsik ezért fognak rákapni, és bármit legyártani hozzá. A kkv meg a sufniban összerakja a lakótelepinek azt a konfigurációt, amit kér. Lila tokban. A nyitott hardver platform a Windows-zal ezt a sikeres utat járta be, és hódított éveken át.
Na de mi lenne, ha lehetne egy telefonod, mely hardver szinten kompatibilis a PC-del? Mi lenne, ha egy 20"-os monitorra dugható lenne a cucc? Vagy az asztali gépedre tennél egy 10"-os érintő panelt, és mennél vele a terepe? Vagy az elavult alaplap modul még jó lenne otthoni NAS-nak?
Szerintem ezek oldják meg az átmenetet. Ettől lesz valóban átjárható az okostelefon és a PC platform. Minden hibrid és dokkolós megoldás e felé keresgél, de drága, függő megoldást kínál. A Motorola átvághatja a csomót. A Google meg konvertálja a kattintásait...
Szerintem.
Szerinted?
2013. szeptember 26.
Google Chrome - indítóikonok visszaállítása
A megoldás:
Az előzmények:
2013. szeptember 9.
Új Google+ feature bloggereknek
Tessék lássék (kicsit lassan tölt be):
2013. július 15.
Érintőképernyő beépítése egy DVD játékosba a Raspberry Pi-hoz
2013. július 1.
FL Studio + Ubuntu Linux?
2013. június 12.
2013. május 8.
Alkalmazások telepítése a Synology USB Station 2 felületére
2013. május 1.
Óriási bővítés - 12000mAh ASUS Eee PC 901 akku
2013. április 19.
Google+ kommentelhetsz a blogomban
2013. április 10.
Raspberry Pi syslog server olcsó routerhez
2013. április 6.
Tiny Tiny RSS szerver telepítése Raspberry Pi alá (a Google Reader helyett)
2013. március 29.
Selfoss RSS szerver telepítése Raspberry Pi alá (a Google Reader helyett)
2013. március 22.
Venni akarok tejet... - Google Keep röhögés nélkül bírod?
Mondanom sem kell, hogy nekem nem sikerült, feladtam, és meg is osztom az eredményeket. Nem ér röhögni. Hangosan. :D