Ebben az Xda-Developres fórum hozzászólásban lecserélik egy átírt németre a kódtáblát: [link] Gyakorlatilag "mindössze" át kell írni a eT9.Rhodium.040e.kmap.txt nevű fájlt a "\Windows" mappába. A .txt-t átírtam saját billentyűzet kiosztásos elképzeléseimnek megfelelően, innen letöltheted, és csomagolhatod a .zip fájlból:
A "\Windows" mappában lévő eredeti fájlról és biztonság kedvéért a teljes gépről készíts egy biztonsági mentést, ki tudja, mit szúrsz el a nagy izgalomban. ;) Aztán ha a helyén van a fenti fájl ékezesített változata, indítsd újra a Pro2-t, hogy érvénybe lépjenek a módosítások. Ezzel ékezesíthető a HTC Touch Pro2 hardver billentyűzete. A kapcsolódó Xda topikban lévő ékezetes karaktert táblát fel ne tedd, mert megkavarodsz, mint maci a málnásban!
A kódtábla azt tartalmazza, hogy az adott gomb mit jelenítsen meg Fn gombbal lenyomva. Így néz ki például a német QWERTY billentyűzet első sora:
// Row 1Azaz például az angol (040e) kiosztás helyett a "2" gomb Fn gombbal együtt nem "@" lesz, hanem idézőjel. Ennek megfelelően az "O" gomb már foglalt, ugyanis igen zavaró lenne, ha a billentyűzeten a "-" helyett más jönne elő. Azonban szabad a lenyomva tartott üzemmód az "O" gombbon, és szabad még az "Y" gomb is. El kell dönteni, mi legyen a módja az "óöő" és "ÓÖŐ" ékezetes karakterek beírásának. Létre lehetne hozni egy 040e kiosztás helyett egy magyar 0409 kódtáblát is, de ehhez két helyen át kellene írni a registry-t, amitől mindenkit megkímélnék.
{1 1 1 ! ! 0xff}
{2 2 2 " " 0xff}
{3 3 3 # # 0xff}
{4 4 4 $ $ 0xff}
{5 5 5 % % 0xff}
{6 6 6 & & 0xff}
{7 7 7 * * 0xff}
{8 8 8 ( ( 0xff}
{9 9 9 ) ) 0xff}
{0 0 0 ^ ^ 0xff}
Nekem a lenyomva tartott mód aktiválása még nem sikerült, így sok választásom nem volt, és az Fn gombbal még le nem fedett szabad billentyűkre tettem ékezetes bevitelt, ami persze szabadon átírható.
A fenti saját magyar ékezetes kiosztás a következő lett:
á : Fn + ATermészetesen a nagybetűk Shift gombbal együtt nyomva Fn-nel ugyanígy előjönnek. A logika az volt, hogy az "á" eleve adott, az "é" és az "í" elég gyakori, középre kerültek, majd az "o" ékezetesei egymás mellé, és alá az "u" ékezetei.
é : Fn + T
í : Fn + Y
ó : Fn + D
ö : Fn + F
ő : Fn + G
ú : Fn + C
ü : Fn + V
ű : Fn + B
TAB : Fn + Q (nem valódi TAB, csak 4 db szóköz)
Egyéb amúgy is létező trükkök:
A Ctrl+C és a Ctrl+V illetve a Ctrl+X másoló funkciók itt is élnek, akár egy asztali gépen. A ritkán elérhető karakterek az Fn+, gombbal jönnek elő, ahol a fel/le és jobbra/balra gombok segítenek mozogni. A Shift+kurzor illetve Ctrl+Shift+kurzor segít kijelölni egy szöveget másoláshoz. A Ctrl+kurzor szavanként ugrál egy szövegben. A CallEnd melletti vissza nyíl az OK gomb nyitva is. A Call gomb sokat lenyomva tartva TouchFlo 3D alatt előhozza a Windows klasszikus Start menüjét. A CallEnd sokat lenyomva tartva előhoz egy rejtett, egyszerűsített Comm Manager ablakot. A Shift és az Fn is 2x lenyomva benyomva marad (értsd CapsLock).
Kapcsolódó linkek:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése