Oldalak

2008. december 28.

S2U2 WeatherWallpaper - időjárás a képernyőzáron

A népszerű Windows Mobile képernyőzár, az S2U2 program háttérképét cserélgeti az alábbi script. Akár a Yahoo Weather hazai időjárás-előrejelzéseit tehetjük ki a PDA képernyőjére, mely mellékesen még jól is néz ki. Sőt, animált verziója is van!
Az Xda-Developers fórumán találtam több olyan lehetőséget, melyek az S2U2 egy beépített bővítési lehetőségét kihasználva cserélgetik a háttérképet az aktuális időjárásra. Használatukhoz MortScript 4.1 szükséges, mivel mindegyik egy egyszerűen átírható script. Az egyik programocskát átírtam, és készítettem hozzá egy hazai településkiválasztót is, hogy ne kelljen a kódban turkálni, ha másik városba utazunk.
Az eredeti változat, aminek nekiestem, a WeatherWallpaper nevet kapta, és itt érhető el, amit :
A wW működése
Az általam átírt WeatherWallpaper script a wW nevet kapta, végtére annak egy egyszerűbb, testreszabottabb változata mindössze. A script óránként fut el, és mobil internet segítségével letölti az aktuális Yahoo időjárást a beállított településre. A kapott adatok alapján kiteszi a megfelelő kóddal ellátott háttérképet, és bal alsó ikont. A kód átírható, így a jelenlegi időjárás helyett kitehető a holnapi előrejelzés is, ezeket kommentelem majd.

Az S2U2-ben a bal alsó sarok környékére kitehető egy időjárás ikon többféle időjárás-előrejelző szolgáltatás támogatásával. Eddig a HTC Weather-t használtam, azonban ez csak akkor frissült, ha kézzel befrissítettem a HTC Home-ban az aktuális előrejelzést. Tehát, semmi értelme így. A wW script éppen ezért ettől teljesen független, és főleg azoknak hasznos, akik nem szeretnének telepíteni, használni más időjárás programokat. Persze, az Xda-n található scriptek más weather-szolgáltatást is támogatnak, de a számomra felesleges lehetőségeket kiszedtem. Az általam átírt verzió ráadásul magyarul írja ki a szöveges előrejelzést.

Installálás
  • Telepítsd a legújabb S2U2 változatot a PDA-ra: http://s2u2.ac-s2.com
  • Töltsd le és telepítsd a PDA-ra a MortScript 4.1 vagy annál újabb változatát: http://www.sto-helit.de/index.php?module=download&entry=ms_program&action=list
  • Töltsd le a wW scriptem innen:
    http://sancho.hu/files/blog/download/wW.zip
  • A benne lévő wW.mscr és wWSetup.mscr fájlokat másold az S2U2 alábbi mappájába: "\Program Files\S2U2\".
  • A "\weather.big" mappában lévő kép fájlokat akkor másold a "\Program Files\S2U2\gfx\weather\" mappába, ha le szeretnéd cserélni a kis bal alsó ikonokat nagyobbakra. De előtte a korábbi "weather" mappát nevezd át például "weather.small" névre, hogy ne veszítsd el!
  • A "\wallpaper" mappa tartalmát egy az egyben másold be a "\Program Files\S2U2\gfx\wallpaper\" mappába. Ezek lesznek az álló módban a háttérképek. Igaz, ezek QVGA felbontásúak, de menni fognak VGA képernyőn is.
  • A "\wallpaperL" mappa tartalmát egy az egyben másold be a "\Program Files\S2U2\gfx\wallpaperL\" mappába. Ezek lesznek a fekvő módban a háttérképek. Igaz, ezek még csak nem is QVGA felbontásúak, de menni fognak VGA képernyőn is, csak kicsiben.
  • Készíts a "\Program Files\S2U2\wW.mscr" fájlról egy parancsikont a "\Windows\StartUp\" könyvtárba, hogy minden reset után automatikusan elindulhasson a script.
  • Indítsd el a "\Program Files\S2U2\wWSetup.mscr" fájlt, és válaszd ki azt a hazai települést, aminek az időjárását látni szeretnéd.
  • Indítsd el a "\Program Files\S2U2\wW.mscr" fájlt. Amennyiben be van állítva a mobil internet elérésed, a szoftver simán frissíti az S2U2 alá a megfelelő háttérképet, és időjárás adatokat.
  • Indítsd el a "\Program Files\S2U2\s2u2 Settings.exe" fájlt, és az "Infó:" menüben keresd a "Today's Weather Forcast from" opciót, ahol válaszd ki az "Opciók 5" menüt. Alatta megjelenik, hogy "UserWeather". Ha ezt nem állítod át, akkor nem a script által frissített infók jelennek meg az S2U2 jobb alsó sarkában, hanem az, amit kiválasztasz.
  • Keresd meg lejjebb még a "Wallpaper:" menüben a "File/Directory (Portrait)" és a "File/Directory (Landscape)" opciónál is az "Opciók 5" menüt. Jó esetben alatta megjelenik a "\Program Files\S2U2\gfx\wallpaper\31.jpg" és "\Program Files\S2U2\gfx\wallpaperL\31.jpg" kép elérési útvonala, ahol a "31" az éppen befrissített időjárási adat megfelelő háttere.
  • Indítsd el az S2U2-t, és máris láthatod a Yahoo által adott időjárás adat alapján kiválasztott háttérképet.
Animált háttérkép használata
QVGA képernyőre készült egy animált háttérképes kollekció is. Mivel a képméretek sokkal nagyobbak, javaslom a .gif képek SD-ről üzemeltetését. Ez akkor jelenthet gondot, ha valaki cserélgeti az SD kártyáját. Ekkor az lehet a jelenség, hogy fekete képet mutat az S2U2.


Csak álló változatok készültek, a fekvő módhoz javaslom a nem teljes képernyős állóképek használatát. A wW scriptben külön sor ad lehetőséget arra, hogy álló és fekvő módban más-más kép típust (.jpg illetve .gif) használjunk.
  • Másold be a "WeatherWallpaperAnimated" mappa tartalmát az SD kártyán egy mappába és jegyezd meg az elérési útvonalat, pl. ide:
    wallpaperfolder = "\Storage Card\WeatherWallpaperAnimated\"
  • A "wW.msrc" scriptben egy szövegszerkesztővel írd át a "wallpaperfolder" értékét erre, példa:
    wallpaperfolder = "\Storage Card\WeatherWallpaperAnimated\"
  • A "wW.msrc" criptben egy zövegszerkesztővel írd át a "wallpapertype" értékét ".gif" értékre így:
    wallpapertype = ".gif"
    A "wallpapertypeL" értéke maradjon ".jpg", mert jelenleg nincsen fektetett módban működő animált .gif!
Finomhangolás profiknak
  • A frissítés időköze átállítható a "RunAt(..." sorban lévő 1-es átírásával. Nem javaslok fél óránál gyakoribb frissítést, mert óránként frissít csak a Yahho is, de volt már 3-4 órás előző adat is a lekért RSS-ükben. Amennyiben 2 óránként frissítenél, növeld az 1-et 2-re. Amennyiben óránként, de nem egészkor, akkor a 0-t írd át 30-ra, így óra harminckor fog lefutni a script.
  • Az eredeti script a "RunAt" metódust más módon hívja meg, Unix alapú rendszeridőhöz ad egy órát. Azonban ez nálam akármit is csináltam, 5 percenként lefuttatta a scripet, ezzel leszívta a PDA akkut, a HTC Kaiseremen WinMo 6.1 alatt nem volt jó. Ahogy olvasgattam más topikokat, nem én voltam ezzel az egyetlen. Az általam készített módosított változat óránként fut, és éjjel megáll egészen addig, amíg nem kapcsolod be a gépet újra. Ekkor újra lefut, és ismét óránként indul.
  • A nagyobb jobb alsó ikon használatát akkor javaslom, ha szeretnéd meghagyni az általad használt háttérképet.
  • A "weather.small" könyvtárban majdnem ugyanaz van, mint az eredetiben. Azonban állítólag ezek jobban igazodnak a Yahoo weather kódokhoz, mint a HTC kódok. Érdemes vele próbálkozni a kis eredeti ikont kedvelőknek.
  • A jobb alsó ikon alá kiírandó szöveg módosítható a "wW.mscr"-ben az első "weather" változó utáni képlet átírásával. A MortScript nyelvnek megfelelően a változók és a macskaköröm között lévő állandó szövegek "&" jellel fűzhetőek össze. A használható változók a következők:
  • Aktuális időjárás: ccond (időjárás angol szöveg), ccode (időjárás kód), temp (hőmérséklet), pubdate (frissítés dátuma angolul).
  • Következő napi előrejelzés: cond (időjárás angol szöveg), code (időjárás kód), hitemp legmagasabb várható hőmérséklet), lotemp (legalacsonyabb várható időjárás), dayat (előrejelzés napja).
  • A "weather" változó eleje tartalmazza a jobb alsó ikon képkódját. Így a "C|"&ccode fogja mutatni az aktuális időjárás képét, míg a "C|"&code a holnapi előrejelzést.
    Kapcsolódó anyagok

    2008. december 20.

    Navon N550 GPS teszt

    Örülök, hogy tesztelhettem a Navon N550 GPS-ét. Ezen már iGO 8.3 van. A gép nagyon bejött. A tesztem a PDAMánia.hu kapcsolódó oldalán olvasható:
    Új link:
    Érdekes lehet:

    2008. december 19.

    Megszűnt HP termékek - Karácsonyi ajándék?

    A HP.hu weboldalra kikerült a "megszűnt" kategóriába pár olyan masina, ami még igen csak kapható a boltokban. Ilyen a HP iPAQ 316 navigátor és a HP iPAQ 514 okostelefon is. Jó kis év végi ajándék!
    A HP iPAQ 316 támogatásának megszűnéséről már írtam korábban, mikor kikerült az angliai HP oldalra a 310-es. Most már világos, várhatóan a Nav N Go által létrehozott Naviextras.com oldalra sem kerül ki a modell. Gyakorlatilag az utolsó frissítés ami megjelent rá, az az egyetlen áprilisi csomag, nincs tovább. A HP iPAQ 514 okostelefonra sem jelenik meg több firmware, ROM frissítés, javítás, amit még el is visel az ember, mert okostelefonokra és PDA-kra nem is nagyon szokott kijönni 1-2 javításnáél több más gyártó esetében sem. Azonba a HP iPAQ 316 esetén másról van szó. A gyártó által létrehozott http://www.ipaq.com/navigate/ weboldal egy kamu lap lett. Arra volt jó, hogy növelje az eladásokat, de valódi támogatást nem kínált soha. Magyar menük soha nem jelentek meg rajta, és az említett egyetlen térképfrissítésen kívül nem jelent meg más értelmes tartalom az oldalon. Cserébe begyűjtöttek egy halom e-mail címet, amin át azóta is kapják a felhasználók a más HP termékekre szóló szoftverek, új vasak elérhetőségét.

    Nagyon sok felhasználó keres meg a HP iPAQ 316-os géppel kapcsolatos kérdésekkel, melyekre nem igazán tudok mit válaszolni, csak ezeket:
    • Nem tudok térképfrissítésben segíteni.
    • Nem támogatom a warez megoldásokat, nem tudok linket adni.
    • Nincsen és nem is lesz a jelek szerint további új navigációs térkép a géphez.
    Aki legális megoldást szeretne, két megoldást tudok javasolni a gépen lévő navigációs szoftver lecserélésére:
    • Sygic Drive fizetős navigációs szoftver évente egy fizetős térképfrissítéssel
    • Navitel fizetős navigációs szoftver a turistautak.hu ingyenes térképeivel
    Egyik sem olyan jó szoftver, mint az iGO alapú HP szoftver. Egyik térképe sem olyan részletes, mint az iGO alatti hazai Top-Map térkép. A Sygic Drive nemsokára támogatja a hazai TMC vételét. A navitel alkalmas a tuhu térkép miatt túrára is.

    Őszintén sajnálom, de ez van!

    2008. december 18.

    Megújult az iGoogle, már nem gagyiGoogle!

    A Google testre szabható kezdőoldala, az iGoogle végre átalakult, és számos újdonság került bele. Kezdetekben sokat használtam, azonban featúrákban eltörpült a core userek számára használhatóbb Netvibes mellett, de még a Hírstart Saját hírlap oldala is használhatóbb volt nála. Sajnos, jelenleg csak a google.com/ig?hl=en link alatt érhető el, a magyar nyelvű menüvel még nem él a cucc. Lássuk, mik ezek az újdonságok!

    Elsődleges nagy változás a bal menü megjelenése. Ezzel a Gmail levelezőhöz hasonló felépítést kapott az iGoogle. További lényeges változás, hogy az RSS feedeket ezentúl a Google Readerhez hasonló módon tudjuk olvasni, amennyiben a bal menüből meghívjuk bármelyiket.

    Az RSS-ekben lévő videók, képek könnyebben megtekinthetőek, és például az időjárás ablak is kinyitható teljes laposra. a bal oldali navigációs sávban a Gamilhez hasonló módon megjelenhet a webes Gtalk is.

    További képek és részletek a kapcsolódó weboldalon láthatóak az új iGoogleről:

    Segíts a Mikulásnak!

    Egy jópofa webes Nav N Go játékot kaptam. Ha valaki fel akarja magát vagy környezetét idegesíteni, játsszon vele egy darabig. :-) Jópofa! Csak egy egér és egy hangszóró kell, és teljes az élmény.

    2008. december 17.

    Nem egyszerű: Naviextras Toolbox

    Nem egyszerű ez a Naviextras Toolbox iGO My Way 8-at frissítő szoftver. A navngo.com oldalon háromszor szerepel egymást követő mondatokban az "egyszerű" szó:

    Ezzel szemben már háromszor frissítettem az iGO 8-amat ugyan arra a verzióra. Miért is?
    • Megjelent az első béta változatú Toolbox 101 változata, letöltöttem, telepítettem.
    • SD kártya a gépbe, 8 MB patch letöltés jön ezután.
    • Ezt követte egy 174 MB-os térképfrissítés.
    • A kettőt együtt telepítette a Toolbox az SD-re.
    • Pár napra rá megjelent az 105-ös Toolbox, melyre az 101 figyelmeztetett, így letöltettem vele a 6 MB-os telepítőt.
    • Mikor az felment, jelezte, hogy van egy R1 patch 2 szoftverfrissítés az iGO-hoz. Oké, elindítottam a 8 MB-os letöltést.
    • Ezt telepíti az SD-re a Toolbox, majd megkér erre a máshol soha nem látott feladatsorra:
    • Azaz SD ki,
    • PDA-ba be,
    • iGO indít,
    • iGO-ból kilép,
    • PC-be vissza.
    • Ezután rájött a Toolbox, hogy van egy 174 MB-os térképfrissítésem. Sebaj, letöltöttem.
    • Telepítés után kiderült, se az iGO, se a térkép verziószáma nem változott.
    • A minap az 105-ös figyelmeztetett, hogy megjelent a 112-es Toolbox. Letöltöttem, ez is 6 MB.
    • Mikor az felment, jelezte, hogy van ismét egy R1 patch 2 szoftverfrissítés az iGO-hoz. Oké, elindítottam a 8 MB-os letöltést.
    • Ezt telepíti az SD-re a Toolbox, majd megkér a korábbi, máshol soha nem látott feladatsorra:
    • Azaz SD ki,
    • PDA-ba be,
    • iGO indít,
    • iGO-ból kilép,
    • PC-be vissza.
    • Ezután rájött a Toolbox most is, hogy van ismét egy 174 MB-os térképfrissítésem. Sebaj, letöltöttem:
    • Telepítés után kiderült, se az iGO, se a térkép verziószáma nem változott.
    Uraim! Mi ebben az egyszerű?
    • A szoftver még mindig angol, hiába hivatalos release (lásd a bejelentést).
    • A naviextras.com weboldal még mindig BETA felirattal bír, pedig bejelentették, hogy élesben mennek.
    • Hány ugyanolyan 6 + 8 + 174 MB frissítést fogunk kapni, ami ugyanaz?
    Nnna, peace! Azért szorítok ám! ;)

    2008. december 13.

    Le fog maradni az iGO, vagy sem?

    A Nav N Go utóbbi évben elég nagy port kavart a core-felhasználók körében. Kaptak rendesen hideget, meleget a pár hónapja elindult, még mindig béta verziós Naviextras.com oldalhoz kapcsolódó fórumban. Le fog maradni a NNG? Jó irányba fejlődik az iGO, és csak átmenetről van szó?
    Navon N550 - ezen iGO 8.3 fut új térképpel

    Az iGO 8 megjelenése után egy ideig jött pár időpont módosítás a következő térképfrissítés megjelenésével kapcsolatban. Okok között szerepelt a nagyon nehezen megkötött NNG és TrafficNav közötti hazai TMC-adás licencmegállapodás. Aztán jöttek az új autópálya-szakaszok, no meg a hidak újabb akadályként. Közben már elkészült a Content Manager frissítőszoftvert felváltó Naviextras Toolbox, benne számos működési hibával, és még előtte elindul annak weboldala (fórummal, online vásárlással), melyen ma még kint van a béta felirat (naviextras.com). Sőt, tovább tolta a dolgokat, hogy időközben az SD-s, úgynevezett PDA változat helyett már a NNG a PNA gyártók modelljeit támogatja elsődleges megjelenéssel.

    Ma még béta az oldal...

    PDA helyett PNA, iGO 8.3 és a warez

    Míg korábban az iGO My way 2006 frissítései elsőként a PDA-soknak jelent meg, már az iGO-jellegű készítmények kerültek előtérbe. Erre bizonyára rásegített a Mióval történt szakítás, melynek licencszámait csak PNA-kat barnd-előkkel lehetett némileg pótolni. Az iGO 8 elsőként a HP iPAQ 310 sorozaton jelent meg, majd jött az ASUS R300 és R700 masina. Az iGO 8 hazai TMC-s változata azonban csak csúszott, nem látunk rá a tengerentúli NNG piacra, de biztos volt arrafelé is dolguk. Sebaj, jött az iconX hazai márka, melybe aztán belekerült szinte minden új, de ne felejtsük el a legújabb Navon modellt, melyben már 8.3 fut.

    iGO 8.3 frissítés PDA-ra 2009-ben

    Sajnos, bármennyire szeretné a NNG elkerülni, manapság minden második iGO licenc lopott. Így a legális PDA-s felhasználók még csak nem is álmodhattak TMC-s térképről, a warez verziók már jó ideje Megyeri híddal futottak. Az iconX skin is hamar kikerült, akár csak a 8.3 változat, mely 2009 február környékén fog csak a legális PDA-sokhoz eljutni. Eközben a "warez support" töretlen, pillanatok alatt rávasalnak bármire bármit, "akármilyen" térképpel.

    A PDA-s változat továbbra sem fogja támogatni a Windows CE felületeket. Így aki egy jó kis PNA-n szeretné futtatni legális PDA licencét, nem tudja hivatalos úton megtenni, csak új licenc, azaz frissítés, vagy új masina vásárlásával. Ugyanis azon PNA gyártók felhasználói, akik nem iGO-klónosak, vagy nem vettek Naviextras-támogatást, a jelenlegi felállás alapján az életben nem fogják tudni megvásárolni az iGO-frissítést, -upgaredet, vagy új licenct a WinCE gépükre.

    Tegnap este kiderült, már kapható itt-ott a boltokban 8.3-as PDA változat. Aki mégis 8.0 változatot vesz, mert csak ahhoz jut hozzá, már tiszta, miként juthat ugyan olyan feltételekkel a 8.3-hoz majd februárban, lásd az alábbi képeket.

    Nem túl határozott válasz a fórumban.

    Pár nappal előtte azért kiderült, mi lesz ingyen és kinek.

    Másoknak másképpen, de megy
    Mindeközben egyre jobb a Tele Atlas térkép, még ha nem is Top-Map szintű hazánkban. A hazai TomTom-közösség talán éppen ennek, és az erősődő marketingnek köszönhetően erősödik. az sem zavarja meg a menetelést, hogy Fekete Pákó utca is van már a térképükben. A Garmin-közösség már jó ideje öntudatra ébredt, és a hazai erős marketingnek köszönhetően brutális mennyiségben fogynak a Nüvik, melyekben a NaviGuide Magyarország térkép ingyen frissíthető régóta.

    A NaviGuide térkép elsőként kapta meg a hazai TMC-támogatást, majd jött a TomTom is. Sőt, abban korán benne volt a pletykák szerint, mert a Tele Atlas belekonvertálta a TMC-hez elengedhetetlen lokációs táblát, de aláírt szerződés híján a hivatalos kommunikáció "késett". De így is fényévvel előbb elérhető volt, mint az iGO-frissítésben.

    A Sygic Drive az ismeretlenből, Tele Atlas térképével, és TomTom-szerű kinézetével, nagyon alacsony árával szépen jön felfelé. Ráadásul az említett elhagyatott PNA-tulajdonosok végre kaptak egy legális alternatívát, és autós navigátorukat évente frissíthetik az iGO-frissítés töredékéért. A nem túl nagy piacával, de megjelent a Navigon is, ráadásul szintén kész frissítési politikával.

    3D vagy amit akartok
    A Garmin Nüvi 765T-ben megjelent az iGO 8-ban már megszokott 3D épületmodell, és év elején jön a NaviGuide Magyarország 5.2 térkép, melyben a Navteq-féle City Navigator térképnél több hazai kocka lesz benne. A Sygic is már készült a 3D-jével, és a TMC-s térképük is a küszöbön van, és a Navigonban is benne vannak a 3D dombok egy ideje, akár a Garmin Colorado és Orehon szabadidős GPS-ekben. A TomTom MapShare szolgáltatása jelentősen pótolja azok igényeit, akik az iGO-hoz képest elmaradtabb Tele Atlas térkép hiányosságai miatt morognának, hiszen a nagy térképfrissítéstől függetlenül jönnek az ellenőrzött felhasználói javítások. Nem győzöm ismételni, hogy a Garmin NaviGudie térképe ugyanazon gyártótól jön, mint az iGO térképe, ugyanis a Nav N Go tulajdonában lévő Top-Map Zrt. gyártja. Mégis olcsóbb a frissítés (ingyenes), és mégis előbb jön meg a Garminosoknak. Tovább ugyan nincsen MapShare a Garminhoz, de van egy halom ingyenes felhasználói térképoldal, melyre bárki bejelentheti saját dolgait, lásd a turistautak.hu vagy az openmaps.eu oldalakat. A Tele Atlas weboldalán is megjelent már egy ideje egy webáruház, melyben TomTom, Mio és más ismert gyártó termékeihez lehet vásárolni térképeket.

    A Tele Atlas térképboltja; nekik megy?

    Azért bizakodásra ad okot, hogy a közeli jövőben elérhető lesz olyan szolgáltatás is, mely várhatóan kizárja az illegális felhasználókat, lásd a friss benzinárak lekérdezését. Hasonló lehet majd a jövőben esetleg - szerintem - az időjárás vagy egyéb online adat lekérhetősége. Már ha ezek az új jövő béli szolgáltatások nem hasonlóan lassan kerülnek bevezetésre, mint a Toolbox és a frissítések.

    Miért nem lehet a Top-Map weboldalán térképfrissítést vásárolni?
    A NNG üzletpolitikája szerint a térképfrissítéseket és új szoftververziókat a PNA gyártója, brandelője szabja meg, mikor legyen. Mivel a PNA nagyobb prioritás a NNG életében, mint a PDA, érhető, hogy miért kapnak azon PNA gyártók előbb, akik garantált tömeget tudnak a pénztárhoz hozni. Az más kérdés, hogy a Tele Atlas annak ellenére, hogy a TomTom tulajdona, mégis nyitott egy számos konkurens modellhez alkalmas webáruházt térképeihez.

    Naviextras Toolbox - egyszer talán minden iGO-s vásárolhat itt?

    Miért nem lehet SD-s, PDA-s iGO-hoz PNA-ra telepíteni?
    A NNG álláspontja szerint minden modell egyedi, külön fejlesztést igényel, és nem feltétlenül kifizetődő 1-1 régebbi, a gyártó által nem támogatott modellre ráhegyezni a dolgot, pláne ha nem is kívánja az adott gyártó meghosszabbítani PNA-ja életútját. Midnenesetre a kis névtelen Sygic megoldotta okostelefontól kezdve a 800x480-as PNA-ig. A Garminon ugyan WinCE felületre nem, de WinMo, Symbian és Palm rendszereken elérhetővé tette Garmin Mobile XT szoftverét egyetlen kártyával, és csak az RDS-TMC-adást nem támogatja.

    A fenti kérdésre adott válasz elfogadhatóságát nehezíti az a tény, hogy a warez iGO-t az illegális felhasználók szinte bármilyen WinCE alapú PNA-ra rá tudják tenni, legyen az egy kínai vacak, vagy egy Blaupunkt, vagy Mio Moov. És rá is szokták... Vajon mit fog tenni mondjuk az elsőként iGO 8 alapú PNA-t forgalomba hozó HP és ASUS felhasználóbázis ügyeskedő része világszerte, ha a gyártók nem méltóztatnak Naviextras támogatást kötni a NNG-val?

    Fény az alagút végén
    Optimista alkat lévén elhiszem a gyártó jelzéseit, miszerint a Naviextras Toolbox kivezeti őket a Content Manager zsákutcájából. Tényleg lesz legális iGO-közösség, mint régen. Tényleg újra legális iGO vásárlásra ösztönzik a core userek az 1.0-ás vásárlót, és nem valami más modellre, vagy nem warezre. Merem remélni, hogy tényleg több lesz az az iGO, amit megvesz valaki, mintsem talál a neten, és a legál új verzióra nem kell fél akár negyed évet várni, hogy hozzájusson, szemben egy új vásárlóval vagy az említett fekete piaccal. Szurkolok azért is, hogy a beígért határidők legalább havi szinten tarthatóak legyenek.

    Hajrá Nav N Go! ;)
    Érdekes lehet:

    2008. december 11.

    További 240x400 pixeles Garmin háttérképek

    Folytatom sorozatom a Garmin Oregon és Colorado GPS-ekhez készülő háttérképekkel kapcsolatban. Természetesen a mostani 240x400-as képek a Samsung Omnia SGH-i900 PDA telefonokhoz is jók például az S2U2 képernyőzárhoz. A mostani képeket Scele küldte a geocaching.hu fórumról. Köszönjük! ;)





    További háttérképek:
    Érdekes lehet:

    2008. december 10.

    13 000 mAh óriás akku az Eee PC 901-hez

    A jkkmobile blogban feltűnt egy nagyon nagy akkumulátor Eee PC-hez. A 901-hez típushoz való 10 cellás bővítés 13 000 mAh kapacitással rendelkezik. Kifejezetten hülyén néz ki, mivel nem csak hátrafelé lóg ki a gép fenekéből, hanem oldalt is lesz két csúnya búb a kis aranyoson. Mindenesetre 96 Watt órát jelent ez a méret, mely 10-14 órás működést tesz lehetővé. Durva!

    A többi fotó erre található:

    2008. december 9.

    Eladó olcsó ASUS Eee PC 701

    Típusváltás miatt eladom matt fekete ASUS Eee PC 701 netbookomat.
    Eredeti gyári kiépítés:

    - Microsoft Windows XP HU Home
    - Microsoft Works HU
    - 512 MB RAM, 4 GB SSD, 400 MHz, 4400 mAh akku
    - kiváló állapotban
    - Speedshop garancia

    Tartozékok:

    - gyári puha tok
    - gyári ASUS egérke
    - telepítő CD, hazai leírások
    - ajándék gyári autós töltő
    - ajándék 8 GB microSDHC, SD adapterrel

    Eladási ár: 49 900 Ft


    Az eredeti szla másolatát odaadom. Csere és alku nem érdekel (esetleg jó állapotban lévő sima Apple iPhone-ra vagy Apple Touch-ra cserélném). Nem postázom, futár nem él. Átvétel Budapest III. kerületben, egyeztetés szerint. Írj kommentárt, keresni foglak!

    Hivatalos térképfrissítés ingyen: NaviGuide Magyarország v5.1

    Megjelent a végleges hazai Garmin térkép. A NaviGuide Magyarország v5.1 upgrade továbbra is ingyenes, mint az előző verziók. A térkép tartalmazza többek között az M0-ás, M6-os M7-es új szakaszait, valamint a Megyeri hidat is, és javították benne az 5.1 béta hibáit is.

    Külön telepítő található a TMC-t támogató, és nem támogató "NT"-s Garmin GPS-ekhez. Az SD-s frissítés is külön elérhető.

    További részletek, és teljes újdonságlista, valamint a letöltés erre:
    Érdekes lehet:

    Komoly változások: CorePlayer 1.3

    Az etalonnak számító lejátszóprogram, a CorePlayer 1.3 változata végre megjelent. Ismét működik benne a natív YouTube támogatás, és extraként megjelent a 720p felbontás is!


    A mobile változat (Windows Mobile, Smartphone (ARM), CE (MIPS), Palm, Symbian) és az asztali (Windows, OS X) is egyszerre frissült. Az alábbi lényegesebb újdonságok, és javítások kerültek bele:
    • YouTube lejátszás javítás
    • YouTube beállítás elérése főképernyőről
    • Még több YouTube stream opció (50 kbps-tól 2 Mbps-ig)
    • Anamorphikus képarány javítása AVI-hoz
    • HTTP proxy és HTTP authentication támogatás
    • Jobb fájl caching
    • CoreUI sebesség optimalizálás és javítás
    A teljes lista itt érhető el:
    A HTC Kaiser optimalizáció nem változott, a szokásos teszt.avi benchmark-ja továbbra is 80-85% körüli értéket ad a TyTN II-n. Azonban a YouTube-javítás miatt feltétlenül megéri befrissíteni a korábbi 1.25 változatot erre.

    A CorePlayer jelenleg 30 dollár alatt van egy hajszállal, és tudtommal még mindig nincsen demó változata:

    2008. december 8.

    GPS a mesében

    A kisgyermekes szülők biztos ismerik az Alma zenekart, vagy ha így nem is, de az egyik Halász Judit feldolgozásuk hallatán beugrik, mire gondolok. Az ezer éves Helikoffer ovi-slágert újradolgozta egy zenekar, videó-klipjük is van, a Minimax rendszeresen pörgeti.
    Jópofa, a 3 éves fiam imádja. Főleg, amikor a rövid zenés mesében a GPS bemondja, hogy "új-ra-ter-ve-zés". Amúgy is kötelező napi elfoglaltsága, hogy lemerítsen egy akkuszettet a Garmin Oregon 400t GPS-em nyomkodásával. Legfőképpen a feltöltött képeket nézegeti rajta, de már elmagyarázta feleségemnek, hogy ott megyünk a vonalon benne, és akkor odaérkezünk. Kíváncsi leszek, mikor jön majd Döbrögi uraság Ludas Matyit GPS-el megkeresni?


    2008. december 7.

    Felejtsd el a Google Maps-et, tervezz TomTom-mal!

    A TomTom elkészítette saját webes útvonaltervezős térképszoftverét. Európában ugyanaz a térkép van alatta, mint a Google Maps-ben, a saját tulajdonában lévő Tele Atlas digitális utcáit használhatjuk. A béta teszt változat már most egész ügyes, és TMC is van benne!

    A TomTom GPS gyártót jelenleg csak a Garmin előzi meg a navigációs piacon. Készülékei egyre több online funkciót tartalmaznak, a térkép-hibabejelentő és -letöltő szolgáltatás, a MapShare igen rövid idő alatt nagy népszerűségre tett szert. A TomTom Route Planner még csak teszt változatban érhető el, és én is a szerencsének köszönhetem, hogy hozzájuthattam egy belépési kódhoz. Nemsokára remélhetőleg minden TomTom felhasználó megtervezheti útvonalait, bejelentheti a bejelenteni valót az új és szép felületen.

    További extra a forgalmi információs csatorna beépülése. Sajnos, a Magyarország területén már működő RDS-TMC adatai még nincsenek benne, de bízok benne, hogy akár az irodából is nézhetem majd, merre nem kellene elindulni hazánkban. Amivel szintén több a Google Maps-nél a Route Planner, az a MapShare-közösség hibabejelentése. Ezzel úgymond a Tele Atlas valóban legeslegfrissebb változatát kapják meg a TomTom felhasználók. A magyar menükre, és a zártkörű tesztelés utáni teljes nyitásra még várni kell. Az eddig látottak tetszenek, reméljük a legjobbakat!

    További részletek:

    2008. december 5.

    A halott adat hangja

    Az alábbi weboldalon egy halom halott háttértár hangját hallhatjuk. Ha ilyesmik jönnek ki a noteszgépből, vagy bármilyen háttértárból, akkor számíthatunk rá, hogy maximum a Kürt tud vele mit kezdeni. Vagy esetleg 45°-ban érdemes kivágni, mert úgy repül a legmesszebb.

    2008. december 3.

    Helycsinálás Eee PC 901-en

    Az ASUS mai hírlevelében küldött két kis programot, melyek helyet varázsolnak az ASUS Eee PC 900/901 netbook 4 GB-os rendszerlemezén. A Windows XP tulajoknak jól jön ez a gyártói támogatás, lássuk hát!

    AutoC2D

    A szoftver elmozgatja a C:\Program Files könyvtárban lévő alkalmazásokat a D:\ meghajtóra úgy, hogy ez nem okoz fennakadást az XP működésében. Azaz a programhivatkozásokat is elvileg kezeli. Ezzel az ASUS szerint már lehetőség van a nagyobb XP Service Pack-ek letöltésére és telepítésére is.
    Én azért megjegyezném, hogy korábbi sebességtesztek alapján, és ahogy azt saját bőrömön is tapasztaltam, a D:\ meghajtó fele akkora írási sebessége miatt akadozhat az Eee PC működése. Ha ezzel együtt tudsz élni, csak akkor D:-zzél. :)

    EeePC Shrinker

    Különböző programok által létrehozott ideiglenes munkafájlokat töröl a temp tárolókból ez a szoftver. Nem tudom, mennyiben különbözik a működése a többi Eee PC-hez és a 900-asokhoz is letölthető ASUS OS Cleaner alkalmazáshoz képest, érdemes tesztelni két ugyanolyan szemetes gépen. :)
    Én még egyiket sem teszteltem. Mivel a gyártó csak 900 és 901 modellekhez javasolj a használatát, nem tudom, működik-e például 701-esen úgy, hogy a D:\ az egy SD kártya. Bátrak előnyben! :)

    2008. december 2.

    Letölthető az első Naviextras Toolbox iGO 8 frissítés

    A gyártói fórumon megjelent az első, még csak béta változatban elérhető Naviextras Toolbox frissítőprogram az iGO My way 8 szoftverhez.

    Idézem:
    A szoftver még béta, mivel vannak még megoldás alatt álló ismert problémák, melyek miatt néhány PNA esetén (pl. Navon készülékek esetén) problémák jelentkezhetnek, azaz ezt a szoftververziót csak az iGO My way 8 (PDA szoftver verzió) frissítéséhez javasoljuk. A Navon tulajdonosoktól még egy kis (néhány napnyi) türelmet kérek, ez a verzió még nem hibamentes az ő készülékeik frissítésében. Mivel a szoftver még béta, így nem 100%-osan hibamentes. A tapasztalt hibákat a Támogatás oldalon jelenthetitek be nekünk a mielőbbi javítás érdekében.

    A Toolbox újabb verziói várhatóan naponta jelennek meg az első időszakban, azaz a maradék kevés hibát folyamatosan javítjuk.

    Az iGO My way 8-hoz (PDA-verzióhoz) ajánlott Toolbox beta innen tölthető le: TOOLBOX v1.0.5.101

    A Toolbox minden indításakor jelzi, ha frissebb verzió elérhető, erősen javasolom ennek az Auto-Update-nek a használatát, ha valaki ilyen korai verziót kezd használni.
    Forrás:

    2008. december 1.

    További 240x400 pixeles Garmin háttérképek

    A Garmin Colorado és Oregon GPS-eken szépen mutató háttérképeket osztok meg ismét. Korábban egy szettbe szedtem a két modellen található 240x400 pixeles képeket, most a vistawallpaper.org oldalról szemezgettem, és kaszaboltam pát tájképet. Tessék örömködni a borús télben! :)





    Korábbi háttérképek: